Izrael „Zabicie Falk Bernadotte,”. Szwedzkiego księcia i międzynarodowego mediatora w Palestynie

Tłumaczenie niektórych elementów wspomnianych w artykule dr Ghazi Husseina zatytułowanym: Izrael „Zabicie Falk Bernadotte,”. Szwedzkiego księcia i międzynarodowego mediatora w Palestynie

Z okazji 64. rocznicy zabójstwa hrabiego Folke Bernadotte szwedzki autor, Uran Buren, opublikował książkę zatytułowaną „The Killing of Falk Bernadotte”, wykorzystując nowe dokumenty, które widział w szwedzkim Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

W swojej książce autor rzuca światło na misję szwedzkiego księcia i międzynarodowego mediatora w Palestynie, który został powołany przez Radę Bezpieczeństwa ONZ i zapłacił swoją krwią i życiem za prawo uchodźców palestyńskich do powrotu do swoich domów.

Zwrócił w nim uwagę, że Izrael nie był zainteresowany ukaraniem sprawców.
Autor opisał przyczyny które doprowadziły do śmierci hrabiego Folke Bernadotte z rąk syjonistycznych terrorystów żydowskich , i za aprobatą rządu Izraela. 

Autor bada też wpływ tego zabójstwa na stosunki szwedzko-izraelskie
Książę Folke Bernadotte siostrzeńcem króla Szwecji, Oscara II.  Przewodniczył Towarzystwu Czerwonego Krzyża w Szwecji i uratował dziesiątki tysięcy Żydów w czasie II Wojny Światowej,  Właśnie dlatego Żydzi tak bardzo go kochali, i naciskali na ONZ, aby wybrano go skłoniło na mediatora w Palestynie, zamiast innego kandydata Powella Van Zeelanda.

Kiedy Organizacja Narodów Zjednoczonych zatwierdziła podział Palestyny w rezolucji / 181 /, Izrael ją odrzucił.

Syjonistyczni politycy chcieli utworzyć ,,Wielki Izrael” ciągnący się od Nilu do Eufratu po przez pomoce USA i Wielka Brytania i Zachód i nie których arabskich zdrajców.

Dlaczego więc Żydzi zabili  hrabiego Folke Bernadotte, mimo że zaakceptowali go  jako międzynarodowego mediatora, w Palestynie ?

Na stronie 142 autor powołuje się na cytat z książki Folke Bernadotte „Do Jerozolimy”, w której ten pisze  „Znałem w życiu wiele obozów dla uchodźców, ale nigdy nie widziałem straszniejszej rzeczy niż to, co widziałem w Ramallah”. 
Folke Bernadotte domagał się, aby uchodźcy wrócili do swoich domów, i aby Izrael zrekompensował im straty.

Na stronie 111 izraelski historyk Ilan Pappe wspomniał, że terrorystyczne bojówki izraelskie zniszczyły około 200 palestyńskich wiosek i miast za nim powstało państwa Izrael.

Folke Bernadotte żądał powrotu palestyńskich uchodźców do ich domów, włączenia Negewu do państwa palestyńskiego i zaprzestanie przemytu broni z Czechosłowacji do gangów żydowsko syjonistycznych w Palestynie. 

17 września 1948 roku, konwój hrabiego Folke Bernadotte został zatrzymany na ulicy przez izraelski jeep. Izraelski oficer łącznikowy Hellman który jechał w konwoju rozmawiał z dwojgiem ludzi obok jeepa i powiedział im, że to konwój międzynarodowego mediatora Folke Bernadotte. Wtedy dwaj izraelscy terroryści zaczęli strzelać z karabinów maszynowych. Hrabia Folke Bernadotte zginął na miejscu, francuski pułkownik Cerro został poważnie ranny i wkrótce zmarł. Dowódca międzynarodowych obserwatorów, Brytyjski pułkownik Bigley, próbował aresztować jednego z zabójców, i został poważnie ranne.

Później ustalono, że zabójcy pochodzili z Gangu Sterna, któremu przewodniczył terrorysta Icchak Szamir, późniejszy premier Izraela, żyd pochodzenie polskiego. 

Nazwiska zabójców Folke Bernadotte w dniu 17-09-1948 roku: 

1- Natan Friedman Yellen. 2-Yehoshua Zettler. 3- Izrael Shehayb 4- Isaac Ezerzynski 5- Joshkohen. 6- Stelle Goldfoot.

,,Syjonistyczny premier Ben Gurion ogłosił, że izraelski sąd skazał morderców na dożywocie, ponieważ kara śmierci nie jest wymieniona w prawie „państwa Izrael”.Izraelscy terroryści spędzili kilka miesięcy w więzieniu, a następnie rząd Ben-Guriona ich ułaskawił. Następnie Izraelczycy wybierali lidera terrorystów Natana Friedmana na członka Knesetu w pierwszych wyborach w Izraelu w 1949 roku.
Koniec tłumaczenia artykułu.

Reszta to tekst palestyńskiego poety i dziennikarza Nidala Hamada: 

Hrabia Folke Bernadotte był międzynarodowym mediatorem i członkiem królewskiej rodziny rządzącej Szwecją. Założycielem dynastii Bernadotte był Francuz i napoleoński marszałek Jean Babtista Julius Bernadotte.

Hrabia Folke Bernadotte uratował tysiące Żydów w czasie Drugiej wojny Światowej. 
Nie powstrzymało to jednak syjonistycznych morderców. Zabili go tylko dlatego, że rozumiał cierpienie palestyńskich uchodźców i żądał, aby Palestyńczycy powrócili do swoich domów  i otrzymali odszkodowanie.

Być może śmierć hrabiego Folke Bernadotte będzie kiedyś lekcją dla przyjaciół Izraela. Może pewnego dnia ich sumienia się obudzą”.

Tłumaczenia Nidal Hamad i Al-safsaf.com

Kontrola i przegląd językowy Grzegorz J Gniady

28-02-2020