Mikis Theodrakis, Grek o palestyńskim sercu – Tekst Nidal Hamad

Wielki muzyk grecki Mikis Theodrakis, kompozytor muzyki do filmu ,,Grek Zorba”.

Zaaranżował także na nowo muzykę do hymnu Palestyny. Wybitny lewicowy intelektualista, który nieubłaganie walczył z nazizmem i faszyzmem w Europie.

Komentując syjonistyczne masakry na Palestyńczykach, Theodorakis powiedział: „Izrael stał się supermocarstwem, które ma broń nuklearną i jest bardzo silne.

Izrael jest jak Sparta, która była krajem militarnym, i gdzie wszystko było podporządkowane armii.

Palestyna to Dawid, a ja jestem zawsze jestem z Dawidem”.

W moim artykule zatytułowanym „Syjonizm i broń antysemityzmu”, który napisałem 16.11.2003 i opublikowałem na stronie Al-Safsaf.com i wielu innych stronach internetowych powiedziałem: ,,Syjoniści rozpętali kampanię przeciwko greckiemu muzykowi Mikisowi Theodrakisowi, który według izraelskich mediów powiedział na konferencji prasowej: “Ten mały naród (Izrael) jest podstawą zła na świecie ”.

Wiadomo, że słynny grecki muzyk skomponował specjalną cieszącą się międzynarodową sławą melodię poświęconą cierpieniom Żydów z rąk nazistów, a mimo to syjoniści rozpoczęli przeciwko niemu silną kampanię, prowadzoną przez ministra Izraela, sprawiedliwości Tommy’ego Lapida, który powiedział, że „Teodrakis głosi hasła nazistowskie”. To samo powiedział izraelski minister edukacji Limor Livnat.

Ale sam grecki muzyk powiedział: „moje stanowisko wobec izraelskiej polityki nie jest nowe i nigdy się nie zmieniło, i tylko Szatan może oskarżyć mnie o antysemityzm”. To stwierdzenie pojawiło się na stronie Arab 48, 16 listopada 2003 roku).

W tym samym artykule napisano: ,, antysemityzm to małe zdanie składające się tylko z dwóch słów, ale są one tak duże, że mogą obalić największych przywódców świata zachodniego i wschodniego, ponieważ są praktycznym i skutecznym hasłem globalnego syjonizmu, który rozprzestrzenia się z miast i wiosek okupowanej Palestyny do największych miast stolic świata”.

Kiedy Izrael robi coś, co narusza prawo międzynarodowe i ludzkie, a jeden z polityków lub intelektualistów na świecie je potępia, to wtedy odzywają się grupy syjonistów (Europejczyków i Amerykanów,) mówiąc, że dany człowiek jest antysemitą. To nudny i oklepany slogan.

Grecki muzyk Mikis Theodorakis na nowo zaaranżował muzykę do hymnu Palestyny w 1981 roku w geście solidarności z narodem palestyńskim, u którego boku stał wspierał jego słuszną walkę o wyzwolenie.

04-01-2021 roku

Mikis Theodrakis, Grek o palestyńskim sercu

Tekst Nidal Hamad