Palestyńska Karbala – tekst: Nidal Hamad

Piszę najpierw do miękkich Palestyńczyków, potem do tak zwanej grupy „ Odważnych Obrońców Pokoju Odważnych”, a następnie do grupie “rozejmu”. Powinniście się nauczyć i trochę skorzystać z lekcji palestyńskiej ziemi i męczennika- bohatera Naji Al-Alego i jego towarzysza, Handzalah. Są najlepszymi z tych, którzy wzywali ludzi do walki i lojalności wobec Palestyny i narodu arabskiego. To wezwanie jest skierowane do przywódców dwóch ruchów (Fatah i Hamas), którzy są zajęci wyborami i dzieleniem się miejscami w palestyńskim parlamencie. Sprawa palestyńska została sprzedana na bazarach w Oslo, Waszyngtonie i Camp David, w imieniu pokoju.

Grupa ,,Odważnych Obrońców Pokoju” zawarła także sojusze z władcami-tyranami znad Zatoki Perskiej (utrzymujących się na tronie dzięki poparciu USA i Izraela). To są zdrajcy narodu arabskiego, tak samo jak zdrajcy, którzy podpisali haniebne porozumienie w Camp David.

Przywódcy dwóch ruchów (Fatah i Hamas), są zajęci wyborami pod izraelską okupacja i dzieleniem się okruchami ciasta. Ich egoizm przerósł wszystko, co dotychczas widzieliśmy. Ich małe i żałosne interesy partyjne przeważyły nad interesami Ojczyzny.

Czy wybory nie odbywają się pod izraelską okupacją?

Czy wybory nie są wynikiem porozumienia z Izraelem?

Czy wybory mogą odbyć bez zgodę izraelskich władz?

Czy wyborami można wyzwolić Palestynę?

Ruch pierwszy (Fatah Ledera OWP) przeszedł od hasła wyzwolenia całej ziemi palestyńskiej i walki zbrojnej do iluzorycznej władzy, która nie ma żadnego znaczenia. Marionetkowa policja Autonomię Palestyńskiej działa na rzecz syjonistycznej okupacji i żydowskich osadników.

Drugi ruch (Hamas) przeszedł od „oporu” do uspokojenia sytuacji, a następnie negocjował pośrednio w celu zatrzymania lub zamrożenia zbrojnego oporu wobec izraelskiej okupacji, w zamian za zezwolenie Izraelowi na przesłanie wejście funduszy z Kataru do rządu Hamasu, w oblężonej Gazie. Rozumiemy niezwykle trudną sytuację, w której jest Gaza. Rozumiemy oblężenie i blokadę, ale nie może to być powodem do poddania się Izraelowi i dyktatorowi Egiptu, generałowi Fatahowi al-Sisi, emirowi Kataru i innych władcom znad Zatoki Perskiej, a także pełnemu hipokryzji prezydentowi Turcji, Recepowi Tayyipowi Erdoganowi. Oni wszyscy są przeciwko naszej walki i nie są wobec nas uczciwi. Dla nich sprawa palestyńska to tylko brudny polityczny biznes.

Dyktator Egiptu, generał Fatah al-Sisi nie chciał, aby Palestyńczycy przenieśli negocjacje między Fatahem i Hamasem z Kairu do Bejrutu i Stambułu. Ftah al-Sisi chce zastraszyć i ukarać Palestyńczyków.

Ostatnio egipska armia rozstrzelała trzech niewinnych, biednych palestyńskich rybaków na Morzu Śródziemnym, niedaleko Gazy. Dwóch braci zostało zabitych, a trzeci ranny. Dyktator Egiptu, generał Fatah al-Sisi w pełni popiera Izrael i Arabię Saudyjską, więc mieszkańcy Gazy mogą napotkać wielkie trudności i śmiertelną presję ze strony wojskowego reżimu w Egipcie.

Kroki podjęte przez Hamas prowadzą do sojuszu z Katarem i prezydentem Turcją, Recep Tayyip Erdogan manipuluje wszystkimi, tańczy na wszystkich politycznych linach i nawiązuje dobre stosunki z Izraelem).

Hasło: palestyńska Karbala, przedstawione przez męczennika Naji Al-Alego i Handalę nie przyniesie korzyści tym, którzy są uczuleni na samo słowo „cała ziemia Palestyny” lub „kontynuowanie walki zbrojnej”, albo ” krwią piszemy dla Palestyny”.

Te dwa ruchy (Fatah i Hamas) teraz trzymają się razem i udają, że rządzą na Zachodnimi Brzegu Jordanu ( Fatah) i w Strefie Gazy ( Hamas).

Są to dwie zwodnicze organizacje, które mogą stać się elementem pomagającym w odniesieniu sukcesu projektowi stulecia Donalda Trumpa-Beniamina Netanjahu.

Może tak się stać, jeśli nie wyrażą jasnego stanowiska przeciwko negocjacjom i uznaniu Izraela, i nie sprzeciwiają się innym umowom podpisanym z Izraelem.

Los Palestyńczyków nie jest wyznaczony przez Izrael, USA, kraje arabskie, Fatah ani Hamas, lecz jest w rękach samych Palestyńczyków. Jeśli Palestyńczycy o tym zapomną to nie będą mieli przyszłości.

Powiadam wam jasno: ,,Wy macie swoje projekty, a my mamy swoich męczenników sprzed rewolucji Al-Buraq „1929”, do czasów Basilego Al-Araja, Ashrakata Katnaniego, Ahmeda Jarrara, Ibrahima Abu Thurayi, Mohammada Aldorra i wszystkich poległych, rannych i jeńców z Palestyny.

Jeśli wyrzucisz broń z rąk, chwyć za pióro.

Jeśli już nie możesz walczyć idź do domu i zostaw walkę dla młodych ludzi.

Jeśli nie będziesz miał broni w ręku, to, narysuj Palestynę krwią.

Palestyna to jest twoją Karbala”.

Palestyńska Karbala – tekst: Nidal Hamad

02-10-2020