Prawda i tylko prawda – Nidal Hamad

Kiedy Autonomia Palestyńska mówi, że pokój jest wstrzymany z powodu premiera Izraela, Beniamina Netaniahu, to po prostu wprowadza ludzi w błąd i nie mówi prawdy. Ponieważ w syjonistycznym Izraelu nie ma różnicy między Netaniahu a innymi politykami, czy to z lewicy, czy z prawicy. Wszyscy oni są zbrodniarzami wojennymi, syjonistycznymi terrorystami i mordercami. Mieszkają w naszych domach i na naszej ziemi, i odmawiają naszego prawa do powrotu do naszych domów, z których nas wyrzucili siłą. Odmawiają przeprosin za swoje zbrodnie, masakry i czystki etniczne, które praktykują od 1948 roku. Ostatnia masakra w Gazie w maju 2021 roku jest kolejnym tego dowodem.
Jeśli Autonomia palestyńska i OWP mówią cos takiego:
„Rozwiązanie konfliktu, opiera się na rezolucjach Zgromadzenia Ogólnego i Rady Bezpieczeństwa ONZ i porozumienia z Oslo”. Przecież Izrael ma te rezolucje i porozumienia gdzieś, mimo, że i tak są katastrofalne dla Palestyny.
Autonomia palestyńska i OWP powinni przeprosić nareszcie palestyński naród za swoje grzechy i klęski począwszy od haniebnego porozumienia z Oslo w 1993 roku po dzień dzisiejszy. Ponieważ nie wystarcza chęć, dobra wola, marzenia, porozumienie pokojowe ani rezolucje wydane przez ONZ, aby odzyskać Ojczyznę i wolność. Trzeba walczyć z bronią w ręku i negocjować z pozycji siły, a nie, jako strona, która myśli, że USA zmienią się i porzucą Izrael.
Wydaje mi się, że wyjaśnienie tej sprawy jest konieczne, aby niektórzy zrozumieli, że kwestia palestyńska nie jest kwestią konfliktu między dwoma posiadaczami praw do ziemi palestyńskiej.
Palestyna od początku życie należała dla Palestyńczyków, a syjoniści przybili do nas podczas mandatu brytyjskiego z pomocą Wielkiej Brytanii i większości krajów europejskich. Nie mieli do Palestyny żadnego prawa ani w przeszłości, ani obecnie i nie będą mieli także prawa w przyszłości, bez względu na to, jak bardzo zmienili naszą ziemię poprzez swoje osadnictwo. Zostaną w końcu wyrzucenie z Palestyny. Nie pomogą im czystki etniczne, jakie są obecnie w dzielnicach Sheikh Jarrah i Silwan, w okupowanej Jerozolimie.
Palestyna była i jest krainą arabską od czasów starożytnych. Jest to ziemia Kanaan i nieodłączna część Lewantu i Żyznego Półksiężyca.
Syjoniści założyli Izrael przy pomocy kapitalizmu i globalnego imperializmu, reprezentowanego przez Wielką Brytanię, Francję, Niemcy, Stany Zjednoczone Ameryki, a także Związku Radzieckiego, Józefa Stalina, który na samym początku wspierał syjonistów. Później ZSRR i Układ Warszawskie stały się wrogami Zachodu i Izraela, dlatego też pomagały Palestyńczykom.
Palestyńczycy mieli bardzo dobre stosunki z ZSRR aż do nadejścia epoki Michaiła Gorbaczowa. Po upadku bloku socjalistycznego, ZSRR uchwaliło ustawodawstwo imigracyjne dla Żydów z byłego Związku Radzieckiego do okupowanej Palestyny. Sowieccy Żydzi emigrowali w latach 90-ych XX wieku i zasiedlili naszą okupowaną ziemię. Sowieccy Żydzi zasilili izraelska armię i stali się najbardziej zagorzałymi syjonistami w Izraelu.
Palestyna potrzebuje pomocy ze stronę dobrych i wolnych ludzi z całego świata, ponieważ rządy większości państw Unii Europejskiej i świata są za Izraelem.
Nidal Hamad
2-06-2021