Tariq Abu Khdeir – tekst: Nidal Hamad

Tariq Abu Khdeir w sądzie pojawił się z oznakami tortur na twarzy.

Tariq Abu Khdeir jest Amerykaninem palestyńskiego pochodzenia urodzonym w Stanach Zjednoczonych. Jego rodzina pochodzi z okupowanej Jerozolimy. Tariq Abu Khdeir podróżował z Atlanty do Jerozolimy latem 2014 roku, aby odwiedzić swoich krewnych. Kiedy był w okupowanej Palestynie, syjonistyczni żydowscy osadnicy porwali jego kuzyna, 16-letniego Muhammada Abu Khdeira, i spalili go żywcem, wlewając mu benzynę w jego usta.

Podczas protestów przeciwko spaleniu Muhammada, Tariq stał na ulicy i obserwował, co się dzieje. Kiedy izraelska policja zaczęła strzelać gazem łzawiącym, protestujący uciekli, a wraz z nimi Tariq. Ale izraelska policja wytropiła go i aresztowała.

Policjanci kopali go tak, że prawie nie mógł oddychać, kopiąc go nogami. Potem zabrali go do aresztu, a następnie do sądu.

Izraelskie władze okupacyjne podjęły decyzję o deportacji młodego Palestyńczyka posiadającego obywatelstwo amerykańskie, Tariqa Abu Khdeira, z jego domu w miejscowości Shuafat we Wschodniej Jerozolimie na okres 15 dni do sąsiedniej miejscowości Beit Hanina, grożąc, że jeśli się nie zgodzi to pozostanie w więzieniu. Informacje przekazał Palestyński Klub Więźniów.

Prawnik Klubu Więźniów, Mofeed Al-Hajj powiedział: ,,oprócz decyzji o deportacji, syjonistyczni okupanci postanowili uwięzić go w domu na dziewięć dni (dodatkowo po upływie 15 dni deportacji) i nałożył na niego gwarancję finansową w wysokości 3000 szekli (900 dolarów), oprócz gwarancji strony trzeciej (spoza jego rodziny) w wysokości 10 tysięcy szekli (2800 dolarów).”

,,Tariq Abu Khdeir miał kłopoty zdrowotne po tym, jak podczas jego aresztowania izraelscy policjanci go dotkliwie pobili” – powiedział prawnik.

Stany Zjednoczone nic nie zrobiły dla niego i jego rodziny, mimo, że jest on Amerykaninem i urodził się w USA.

Widać, że dla dobra Izraela nawet życie obywateli amerykańskich, może nie być chronione.

Gdyby ten chłopak był w innym kraju niż w okupowanej Palestynie, wszystkie organizacje, które domagają się praw człowieka i dzieci, rozmawiałyby o nim i jego prawach, ale on jest Palestyńczykiem i jego wina polega tylko na tym, że jest Palestyńczykiem, a jego wrogiem jest syjonistyczny potwor –Izrael.

Nidal Hamad

al-safsaf.com

7-06.-2021

Tariq Abu Khdeir