Antonio Franco

W pierwszą rocznicę śmierci przyjaciela Palestyny i mediatora z Barcelony, Antonio Franco

25.09. 2021 zmarł wielki i odważny dziennikarz, przyjaciel słusznych spraw, w tym sprawy palestyńskiej, Antonio Franco.

Antonio Franco znanych był z tego, że wyrzucił ze swojej redakcji ,,izraelskiego” ambasadora w Hiszpanii.

Incydent miał miejsce podczas drugiej palestyńskiej Intifady w 2002 roku. Kiedy ambasador „Izraela” przybył do siedziby znanej gazety El Periodico w Barcelonie, której redaktorem naczelnym był Antonio Franco.

Jak to jest w zwyczaju syjonistycznych ambasadorów i polityków, ,, izraelski” dyplomata wszedł do siedziby gazety i w sposób arogancki groził konsekwencjami z powodu karykatury, którą gazeta opublikowała, aby wyrazić oburzenie Hiszpanów z powodu syjonistycznego terroryzmu i i brutalności armii „izraelskiej” przeciwko Palestyńczykom.

Redaktor naczelny Antonio Franco nie przestraszył się gróźb syjonistycznego ambasadora.

Antonio Franco odpowiedział bezczelnemu dyplomacie , że Hiszpania jest krajem demokratycznym, w którym panuje wolność słowa, a on i jego gazeta odrzucają groźby i próby zastraszenia ze strony jakiejkolwiek opcji politycznej.

Następnie spokojnie wstał zza swojego biurka i odprowadził ambasadora „Izraela” do drzwi i wyrzucił go z siedziby gazety.

Zgodnie z tym, co przeczytałem na facebookowym profilu mojego kolegi Salaha Gamala w zeszłym roku, ,,izraelski” ambasador nie spodziewał się takiej reakcji redaktora Antonio Franco, i wściekł się gdy został wyrzucony z biura.

Chciałbym podziękować Salahowi Gamalowi za przypomnienie ludziom tej sympatycznej osoby i za pamięć o Antonio Franco w dniu jego śmierci.

Ponieważ Antonio Franco był przyjacielem palestyńskiego narodu , a także wszystkich międzynarodowych aktywistów na całym świecie, nie wolno nam zapomnieć o nim i o wszystkich obrońcach słusznych spraw.

Zawsze musimy o nich pamiętać .

Nidal Hamad

25-09-2022