Daniel Jadue palestyński kandydat na prezydenta Chile.

Rewolucyjny działacz lewicowy należący do Komunistycznej Partii Chile i przywódca ruchu bojkotowego BDS,

Były członek Ludowego Frontu Wyzwolenia Palestyny, pełnił również funkcję sekretarza generalnego Organizacji Młodzieży Palestyńskiej w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach w latach 1991-1993.

Daniel Jadue pochodzi z miasta Beit Dżala w pobliżu Betlejem, Ramallah i Jerozolimy w okupowanej Palestynie. Jadue zawsze powtarza: „Historia należy do nas i to ludzie ją tworzą”. To powiedzenie wielkiego lewicowca Salvadora Allende, byłego prezydenta Chile, wybranego demokratycznie przez lud i zamordowanego przez prawicowych wojskowych puczystów z pomocą amerykańskiej CIA.

Daniel Jadue jest burmistrzem miasta Recoleta w Chile, i ogłosił swoją kandydaturę na prezydenta Chile, co rozgniewało światowy ruch syjonistyczny z powodu jego aktywności na rzecz bojkotu Izraela.

Jadue powiedział w swoich oświadczeniach: „Bycie Palestyńczykiem na wygnaniu nie oznacza, że ​​jesz palestyńskie jedzenie i tańczysz Dabkeh, ale musisz wiedzieć, po której stronie muru jesteś”. Te słowa odnoszą się do izraelskiego muru na okupowanym Zachodnim Brzegu Jordanu. Ten mur zwany jest, murem syjonistycznego apartheidu”.

Daniel Jadue zaangażował się w lewicowe życie polityczne w Chile i przewodził lewicowym i rewolucyjnym trendom palestyńskim.

Centrum Syjonistyczne „Wiesenthal” w Wiedniu sklasyfikowało wypowiedzi Daniel Jadue, jako „jeden z najniebezpieczniejszych incydentów antysemickich na świecie”.

To gotowe oskarżenie powtarzane jest przez izraelskich okupantów jak i przez syjonistów świecie, wobec każdego, kto krytykuje syjonistyczny rząd Izraela lub popiera Palestynę.

Daniel Jadue powiedział, że żyje w dobrym stosunkach z Żydami w Chile, nie jest antysemitą, ale nie znosi syjonizmu.

Ściany jego biura w stolicy Chile- Santiago wskazują na jego zaangażowanie w sprawę palestyńską. Na ścianach rysunki Handala, a na jego biurko książki i napisy o Palestynie.

Atak na Jadue rozpoczął się po tym, jak ogłosił on swoją kandydaturę na prezydenta ze względu na wcześniejsze przynależność do Ludowego Frontu Wyzwolenia Palestyny.

Wszelka miłość, pozdrowienia i życzenia sukcesu i zwycięstwa w wyborach dla naszego przyjaciela i pokojowego wojownika Daniela Jadue.

Al-safsaf.com

Nidal Hamad

12.06.2021

Daniel Jadue palestyński kandydat na prezydenta Chile.