Dziewczyna w czerwonej sukience – Nidal Hamad

Historia dziewczyny z Gazy, która przygotowywała się do ślubu trzeciego dnia Eid al-Fitr. W dniu ślubu izraelskie samoloty zniszczyły dom, w którym mieszkała, zabijając ją, zanim założyła swoją czerwoną suknię ślubną.

Sprzedawca ubrań w Gazie nazywa ją dziewczyną w czerwonej sukience, co przypomina piosenkę Chrisa de Berga zatytułowaną ,,Dama w czerwieni”. Zabili ją, Chris. Zabili jej sen, niszczyli jej dom, zatrzymali bicie jej serca. Zgasili światło w jej mieście i w jej oczach.

Ta palestyńska dziewczyna ze Strefy Gazy mieszkała ze swoją rodziną w pobliżu słynnej ulicy Omara Al-Mukhtara w Gazie. Jest to jedna z najważniejszych ulic w oblężonej i zamkniętej strefie od 2007 roku.

Podczas niedawnego izraelskiego ataku na Strefę Gazy syjonistyczne siły okupacyjne zbombardowały ulicę i miejsce, w którym znajdował się dom dziewczyny.

Sprzedawca ubrań, który wczoraj wyciągnął czerwoną sukienkę z gruzów swojego sklepu, który został zniszczony przez izraelskie samolot powiedział:

Na kilka dni przed ostatnią syjonistyczną agresją, czyli w ostatnich dniach Ramadanu, piękna dziewczyna spierała się ze mną o cenę tej sukienki. To było kilka dni przed datą ślubu. Dziewczyna była równie biegła w elokwencji, jak i w okazywaniu swojej radości, a jej entuzjazm dla zbliżającego się dnia ślubu byl wielki.

Zarezerwowała czerwoną sukienkę za mniej niż połowę ceny i uśmiechnęła się radośnie, gdy patrzyła na swojego narzeczonego. Powiedziała mu ze śmiechem: „Będziemy razem walczyć, aby zbudować nasz mały dom po najniższych kosztach, a gdyby syjonistyczni okupanci go zbombardował, nie będziemy opłakiwać go zbytnio”. Powiedziała to, jakby widziała przyszłość. Piękna dziewczyna miała wyjść za mąż trzeciego dnia Eid Al-Fitr., Ale ta dziewczyna nigdy nie przyszła po sukienkę.

Kilka dni później sprzedawca ubrań powiedział, że dziewczyna nie przeżyła izraelskiego bombardowania.

Tak w ciągu jednej nocy została zniszczona radość i miłość.

Sukienka tej dziewczyny pozostanie w moim sklepie i napisze kartce: ,,ona nie jest na sprzedaż”.

Przeczytałem o tej dziewczynie na profilu przyjaciela na Facebooku.

Nie mogłem zasnąć, zanim nie opisałem po polsku historii o palestyńskiej dziewczynie z Gazy i jej czerwonej sukience.

Napisałem swoje słowa ze smutkiem o dziewczynie, którą pochwyciły pociski potomków Syjona, Herzla, Ben Guriona, Żabotyńskiego, Begina, Sharona, Szamira, Peresa, Rabina, Goldy Meir i wszystkich, syjonistycznych nazistów.

Nie mogłem powstrzymać łez, gdy czytałem słowa właściciela sklepu, i tego, anonimowego autora, który napisał ta opowieść.

Przedstawmy całemu światu prawdę o zbrodniczym syjonizmie i chronionym i wspieranym przez Stany Zjednoczone i NATO.

To historia młodej kobiety, która się nie spełniła swoich marzeń. W dniu ślubu została zabita przez spadkobierców syjonistycznych nazistów

Mówię i powtarzam, co powiedział sprzedawca ubrań: ,,,a czerwona sukienka dla małej dziewczyny, pozostanie świadkiem zbrodni i będzie wisiała tutaj jak flaga Palestyny, na zawsze”

Nidal Hamad

26-05-2021

Dziewczyna w czerwonej sukience – Nidal Hamad