Historia palestyńskiego więźnia Aymana Al-Kurda – au: Nidal Hamad

19 września 2016 roku. Izraelska syjonistyczna armia okupacyjna, stacjonująca w Bab al-Sahira wystrzeliła 13 pocisków w ciało chłopca Aymana Hassana Al-Kurda, mieszkańca na wsi Kafr Aqab.

Po ataku Ayman Al-Kurd tracił zdolność poruszania się i został sparaliżowany. Został także aresztowany.

Ból Aymana trwa i towarzyszy mu cały czas w więzieniu. Izraelscy strażnicy nie dbają o jego zdrowie ani o jego leczenie.

Polityka Izraela ma na celu powolne zabijanie chorych palestyńskich więźniów, i jest to celowe działanie.

Po tym, jak Ayman Al-Kurd został ranny i aresztowany, izraelski sąd skazał go na 35 lat więzienia i kara w wysokości 100 tysięcy dolarów amerykańskich.

Niestety niektórzy ludzie w Europie nadal nie chcą uwierzyć, że syjonizm jest bardziej zbrodniczy niż włoski faszyzm i niemiecki nazizm.

Ayman Al-Kurd nie czuje dolnej części ciała i porusza się na wózku inwalidzkim. Ta tragedia wpłynęła bardzo niekorzystnie na zdrowie psychicznie.

Ayman Al-Kurd po postrzeleniu stracił przytomność i obudził się w szpitalu więziennym w Ramlah, jako dwudziestoletni sparaliżowany człowieka.

Ayman dostaje dziennie około 10 tabletek, w tym środki przeciwbólowe, w tym leki na żołądek i inne, które pomagają mu zasnąć, ale wszystko to nie pomaga Aymanowi, które cierpi przez całą dobę.

Ból Aymana jest coraz większy, gdyż administracja izraelskiego więzienia ograniczyła mu dawkę środków przeciwbólowych.

Ayman cierpi od 6 lat. Żyje z bólem, porusza się z bólem, a w nocy często płacze i nie może spać.

Jego koledze z więzienia mówią: “Poszliśmy kilka razy do kliniki więziennej i prosiliśmy o złagodzenie bólu Aymana,, ale izraelscy lekarze oficerowie we więzieniu odpowiedzieli nam, że nie mają mu nic do zaoferowania, oraz odmówili usunięcia odłamków z nóg Aymana.

Jego przyjaciel z więzienia Al-Bakri mówił: Jestem pewien, że przyczyną bólu i śmierci komórek w jego kończynach jest niewłaściwe leczenie w izraelskim więzieniu”.

Al-Bakri wskazał, że Ayman prosi o złagodzenie a bólu, który towarzyszy mu przez całą dobę.

Sam Ayman Alkurd powiedział: „Dostosuję się do warunków panujących w więzieniu, ale nie radzę sobie z bólem”.

W izraelskich więzień zmarło dużo Palestyńczyków z powodu niedbania, nie leczenia lub zły leczenia, chorób i tortur.

Nidal Hamad

PPP- Palestyna po Polsku

al-safsaf.com

Historia palestyńskiego więźnia Aymana Al-Kurda