Izraelska armia okupacyjna burzy meczet na Zachodnim Brzegu Jordanu

Syjonistyczna armia okupacyjna dokonuje rażących ataków na Palestyńczyków, muzułmanów i chrześcijan, obrażając ich uczucia religijne.

Dzisiaj, we wtorek, 24 maja 2022 izraelska armia okupacyjna zburzyła meczet Al-Samoud na obszarze Al-Ramadin, w regionie Qalqilya pod pretekstem braku pozwolenia.

Al-Ramadin znajduje się za izraelskim murem apartheidu, w gubernatorstwie Qalqilya i jest zamieszkany przez około 400 Palestyńczyków.

Izraelskie władze okupacyjne zabraniają budowy bez pozwoleń na obszarach sklasyfikowanych, jako „C” na Zachodnim Brzegu Jordanu bez pozwoleń. Uzyskanie pozwoleń jest prawie niemożliwe.

W porozumieniach z Oslo z 1993 roku okupowany Zachodni Brzeg Jordanii został podzielony na obszary A, B, C i tak dalej, pod warunkiem, że podział ten utrzyma się przez kilka lat, a potem zakończy się wyrzuceniem syjonistów z tych obszarów. Ale do tej pory, 30 lat po porozumieniu z Oslo, Izrael nie zobowiązał się do niczego. Wszystko to przyniosło nowe cierpienie narodowi palestyńskiemu, jego ziemi, własności, życiu, bezpieczeństwu i stabilności.

Drodzy Czytelnicy!

W Palestynie rozwiązanie jest tylko jedno. Musimy zmiażdżyć syjonistyczną okupację i wysłać ją do piekła.

Nidal Hamad

24-05-2022