Jestem palestyńskim artystą i aktorem, a nie Izraelczykiem

Zdolny palestyński artysta Selim Al-Dhaw jest narażony na kampanię wrogości ze strony syjonistycznych rasistów.

Salim Al-Dhaw jest artystą i palestyńskim aktorem, jednym z Palestyńczyków urodzonym na terytorium Palestyny, w dzisiejszym państwie „Izrael”.

Wiek domu, w którym się urodził jest setki lat starszy niż wiek syjonistycznego państwa żydowskiego.

Chcę wyjaśnić Europejczykom, co oznacza słowo „wewnątrz Palestyny” lub „wewnątrz palestyńskiego wnętrza”.

Kiedy używamy wyrażenia “wewnątrz palestyńskiego wnętrza” lub “Arab w Izraelu”, to drugie stwierdzenie jest dla mnie fałszywym i nieprzyjemnym słowem. Rozumiemy przez to Palestyńczyków, którzy pozostali na swoich ziemiach, w miastach i wsiach po tym, jak uzbrojone syjonistyczne bojówki je zdobyły w 1948 roku.

Ale kiedy używamy słowa „wewnątrz Palestyny” mamy na myśli ziemie palestyńskie okupowane od czerwca 1967 roku, czyli Zachodni Brzeg Jordanu, Strefę Gazy i Wschodnią Jerozolimę. Syjoniści zajęli całą Palestynę w dwóch partiach: pierwszy raz w 1948 i druga w 1967 roku.

Obecnie artysta Salim Al-Dhaw jest narażony na nienawistną kampanię wrogości i nienawiści, prowadzoną przeciwko niemu przez stada ekstremistycznych syjonistycznych Żydów. W wywiadzie, którego udzielił kanałowi Channel 12 w „Izraelskiej” telewizji, powiedział, że przyczyną tej okrutnej „izraelskiej” kampanii przeciwko niemu jest to, że chcą, aby określił się, jako „izraelski” aktor i oświadczył, że jest Izraelczykiem. Ale Selim tego nigdy nie zrobi i cały czas głosi dumnie, że jest Palestyńczykiem, a nie Izraelczykiem

W tym okresie artysta Selim Al-Dhaw bierze udział w brytyjskim cyklu filmowym pt.: Korona (The Crown).

Izraelczycy chcą sobie przypisać ten wielki sukces, ale Selim chce przypisać go Palestynie, ponieważ jest Palestyńczykiem, a nigdy nim nie będzie, nawet jeśli ma ,,izraelski” paszport, ponieważ pochodzi z,, wnętrza Palestyny “.

Po zajęciu Palestyny przez syjonistów obywatelstwo izraelskie zostało narzucone Palestyńczykom, pierwotnym mieszkańcom tej ziemi.

Artysta Selim El-Dhaw powiedział w wywiadzie telewizyjnym:

„Oświadczam publicznie i nie po raz pierwszy, że jestem Palestyńczykiem, a nie Izraelczykiem, i że ten wielki sukces filmowy nie jest sukcesem Izraela.

Artysta mówi, że po jego oświadczeniu miała miejsce ohydna kampania przeciwko niemu, z powodu jego wypowiedzi.

Komentarze były rasistowskie, ponieważ Selim jest palestyńskim Arabem, a nie syjonistycznym Żydem.

Nidal Hamad

12-04-2022