Lomma أو بالعربية لوما

Lomma
أو بالعربية
لوما
بلدة سويدية جميلة وهادئة تقع بالقرب من مدينة مالمو. وهي محطتي المفضلة للتوقف والاستراحة خلال سفري بالسيارة من والى النرويج.
يقطن في ( لوما ) قريبي يحيى حمد مع عائلته الجميلة.
لطالما توقفت لزيارته والاستراحة في منزله خلال سفري طوال ال 25 سنة الأخيرة. لكن هذا العام حرمتنا جائحة كورونا المنتشرة بقوة في السويد وفي العالم من اللقاء. فالقوانين النرويجية والدنماركية تحتم علينا عدم التوقف في السويد إذا أردنا عدم الخضوع للحجر لمدة عشرة أيام.
لذا مررت بالقرب من مفرق (لوما) على الطريق الرئيسي السريع واكتفيت بالتقاط صورة تذكارية للوحة ظهرت عليها (لوما)، فبدت لي أجمل من أي وقت مضى.
يا يحيى يا عزيزي لولا الكورونا كان عرجت على لوما ..
لذا يا أهالي لوما لا تلومونا…
وينطبق الأمر نفسه على كافة الأماكن السويدية التي اعتدت زيارتها والتوقف فيها خلال سفري.
محبتي وتحياتي وسلاماتي لكل الأصدقاء والأحبة في السويد.
والى لقاء قريب.
نضال
Lomma
To piękne i spokojne szwedzkie miasteczko niedaleko Malmö. To mój ulubiony postój na odpoczynek podczas podróży samochodem do i z Norwegii.
W mieście Lomma mieszka mój kuzyn ze swoją piękną rodziną.
Od 25 lat zawsze zatrzymalem, aby odwiedzać i odpoczywać w jego domu podczas mojej podróży. Ale w tym roku pandemia Korony, która jest tak powszechna w Szwecji i na świecie, uniemożliwiła nam spotkanie. Norweskie i duńskie przepisy wymagają, abyśmy nie zatrzymywali się w Szwecji, jeśli nie chcemy poddać się domowej kwarantannie przez dziesięć dni.
Przejechałem, więc w pobliżu węzła Lomma na głównej autostradzie i zadowoliłem sobie z zrobienia pamiątkowego zdjęcia tablicy, na której pojawił się Lomma, więc wydało mi się ono piękniejsze niż kiedykolwiek.
Oh Yahya, mój drogi kuzyn
Gdyby nie wirus Corona, spotkalibyśmy się przedwczoraj w Lomma.
Więc, ludzie z Lommy, nie wińcie nas.
To samo dotyczy wszystkich szwedzkich miejsc, które odwiedzałem i zatrzymywałem się podczas mojej podróży od czasu mojego pobytu w Norwegii w 1992 roku do 2019 roku.
Pozdrawiam wszystkich przyjaciół i bliskich w Szwecji.
Do zobaczenia wkrótce.
Nidal 1-8-2020