Masakra w obozie Jenin 2002 – Nidal Hamad

2 kwietnia 2002 roku izraelska armia okupacyjna zaatakowała obóz palestyńskich uchodźców w Jenin na północnym okupowanym Zachodnim Brzegu Jordanu.

Izraelczycy dokopali w obozie ohydnej masakry, w której zginęło około 60 osób, a setki mieszkańców obozu zostało rannych i aresztowanych.

Działo się tak po tym, jak obóz w Jenin został zbombardowany przez izraelskiej lotnictwo wojskowe, rakiety, artylerię i czołgi.

Po masakrze izraelska armia użyła ogromnych buldożerów do zburzenia obozu.

Bitwa o Jenin trwała 13 dni. Niewielka grupa palestyńskich bojowników zmierzyła się z tysiącami syjonistycznych.

Podczas bohaterskiej obrony wszyscy palestyńscy bojownicy zginęli męczeńską śmiercią.

Przeżył tylko jeden bardzo bojownik, który przez wiele dni ukrywał się pod gruzami obozu.

Izraelski Sztab Generalny przyznał, że w bitwie o Jenin, którą generał Ariela Sharon nazwał „Murem Obronnym”, zginęło 26 izraelskich żołnierzy, a setki zostało rannych.

W kwietniu 2002 roku izraelska armia rozpoczęła operację pod nazwą „Mur obronny”, podczas której zaatakowała miasta Zachodniego Brzegu Jordanu.

Operację nadzorowali: ówczesny szef Sztabu Generalnego izraelskiej armii, generał Shaul Mofaz, oraz premier Izraela, Ariel Sharon. Obaj są zbrodniarzami wojennymi.

Na zdjęciach widzimy Norwega Røda Larsona – międzynarodowego wysłannika Sekretarza Generalnego ONZ, podczas inspekcji obozu w Jenin już o masakrze. Sam obraz mówi o przerażeniu tego, co zobaczył, gdy łapał się ręką za głowę i nie mógł dalej pracować.

Znałem Røda Larsona z Norwegii.

Rød Larsen – Nidal

Na początku był przyjacielem Palestyny. Potem otrzymał razem ze swoją żoną niby pokojową nagrodę od Instytutu Shimona Peresa były i zmarłego prezydenta syjonistycznego. Nagroda wynosiła 100 tysięcy dolarów.

Rod Larsson i jego żona nie powiadomili o tym Urzędu Skarbowego w Oslo i nie zapłacili wymaganego podatku. W wyniku afery Rod Larsson musiał podać się do dymisji w norweskim rządzie, i był to jego koniec kariery politycznej.

Nidal Hamad

30-03-2022