Mój dom jest tutaj, moja ziemia jest tutaj i nie opuścimy naszych domów!

Napisane przez palestyńską dziewczynkę z Jerozolimy, Mona Al-Kurd

„Tu się urodziłem i przeżyłem całe życie …
Od pierwszego dnia, kiedy zdałem sobie sprawę z tego co się dzieje, żyłam w ciągłym strachu i zagrożeniu. Bałam się ze eksmituja nas z domu. Zwłaszcza, że ​​dzielnica Sheikh Jarrah jest jedną z dzielnic Jerozolimy najbardziej zagrożonych eksmisją i wysiedleniem. Codziennie zadawałam sobie pytanie, dokąd pójdziemy. Całe moje życie jest w Jerozolimy. Nie wyobrażam sobie dnia bez spaceru po okolicznych ulicach.
Od kiedy w 2009 roku żydowscy osadnicy zajęli połowę mojego domu pod pretekstem zbudowania go bez pozwolenia. Dziś stajemy przed decyzją o wysiedleniu nas z pozostałej połowy domu wraz z 11 innymi rodzinami!
Dostaliśmy 30 dni na opuszczenie naszego mieszkania, ale nasz prawnik złożył apelację do sądu rejonowego i czekamy na decyzję.
Izraelski sąd uzasadnił swoje orzeczenie na korzyść stowarzyszeń osadniczych pod pretekstem przedawnienia, ponieważ minęło ponad 30 lat od zarejestrowania gruntu przez osadników.
Dlatego wszystkie izraelskie sądy odmówiły dyskusji na temat własności ziemi lub zbadania ważności koshan i rejestracji w stowarzyszeniach osadniczych.

Historia dzielnicy Sheikh Jarrah rozpoczęła się w 1956 roku po tym, jak jordański rząd reprezentowany przez Ministerstwo Budowy i Rozwoju oraz Agencję Pomocy i Prac dla Uchodźców Palestyńskich (UNRWA) podpisały porozumienie o zapewnieniu mieszkań 28 rodzinom uchodźców z różnych obszarów historycznej Palestyny ​​w zamian za rezygnację z kart pomocy.
Jednym z najważniejszych zapisów umowy było przekazanie własności mieszkańcom po 3 latach od zakończenia, ale wojna 1967 roku i izraelska okupacja Wschodniej Jerozolimy, Zachodniego Brzegu, Strefy Gazy, Golanu i Synaju uniemożliwiła dalszą rejestrację ziemi.
Jak zwykle, stowarzyszenia osadników wykorzystały sytuację i sfałszowały dokumenty.
Żydowscy osadnicy powiedzieli że są właścicielami ziemi i od 1972 roku do dziś zaczęli składać
pozwy sądowe przeciwko palestyńskim mieszkańcom okolicy.
Mój dom jest tutaj, moja ziemia jest tutaj i nie opuścimy naszych domów!

al-safsaf.com