Nael Al-Barghouti Przebywa w izraelskich więzieniach od 41 lat

Nael Al-Barghouti

Przebywa w izraelskich więzieniach od 41 lat. Był więziony samotnie w celi przez 6 lat i miał tę samą kołdrę przez 15 lat. Przez 25 lat towarzyszył mu album ze zdjęciami a przez 17 lat ten termos do kawy.
Nael żył w 80 celach, które nigdy nie widziały światła, przez ponad 32 lata życia nie widział księżyca i gwiazd, a Słońce widział tylko czasami.

41-letni Nael Barghouti w więzieniu nie jadł świeżego mięsa, nie dotykał oliwek, nie pił herbaty z szałwią, ani nie jadł innych palestynskich potraw, nie wąchał kwiatów, nie dotykał rąk małego dziecka.
Mimo to Nael Al-Barghouti, (41 lat) , leczy chorych, w więzieniu, przynosi ulgę głodnym, pociesza i wspiera zrozpaczonych.

Nael Al-Barghouti przez 41 lat mówi: „W przyszłym roku pójdę do mojej matki i pocałuję ją w rękę”. Matka jednak zmarła i ojciec zmarł. Wujek zginął, stryj zmarł, brat został aresztowany i uwięziony, a co do dzieci jego brata, to jeden zginął jako męczennik, a drugi przeprowadził akcję partyzancką przeciwko syjonistycznej okupacji i został skazany na dożywocie.

W więzieniu Eshel w Beer-Szebie, Nael Barghouti wskazał jedne z drzwi, mówiąc: ,,Byłem świadkiem dwukrotnej zmiany tych drzwi podczas mojego zatrzymania, a przyczyną było uszkodzenie i rdza żelaza. Jednak moj duch w nie został zniszczony.

Nael to najstarszy więzień polityczny na świecie i najstarszy palestyński więzień w izraelskich więzieniach. 41 lat udręki, bólu, ucisku i deprywacji.

Nael, podobnie jak wszyscy więźniowie palestyńscy, prędzej czy później będzie wolny, a syjonistyczna okupacja dobiegnie końca.

al-safsaf.com

22.11.2020