Palestyna przed okupację izraelską – Nidal Hamad

Nasz kraj Palestyna, przed okupacją żydowsko-syjonistyczną, była pełna wszystkiego, od przemysłu po rolnictwo, handel, turystykę, kulturę, sztukę, i naukę.

Posiadała stacje radiowe, teatry, kina, szkoły, instytuty, kościoły, meczety, szpitale, przychodnie specjalistyczne, parki rozrywki, porty, lotniska, koleje, pociągi, autobusy, samochody, kluby sportowe, społeczne, kulturalne, artystyczne i naukowe, kawiarnie, restauracje, puby i bary.

Były kantory, banki, instytucje finansowe, firmy importowe i eksportowe oraz salony samochodowe, takie jak Ford, Mercedes, Dodge..

Były też linie lotnicze, turystyka morska, lądowa i lotnicza

Palestyna posiadała fabryki mydła, lodówki, chłodnie, przechowalnie owoców i eksportowała swoje towary statkami, pociągami, ciężarówkami i samolotami.

W Palestynie były salony fotograficzne, biura i agencje dla firmy Kodak., a także produkcja i reżyseria filmowa, teatralna i radiowa.. Były biblioteki, parki, ekskluzywne rezydencje i dzielnice w stylu arabskim i zachodnioeuropejskim.

Wartość funta palestyńskiego była taka sama jak wartość brytyjskiego funta szterlinga, więc Palestyna była pełna możliwości dla ludności palestyńskiej, a oprócz tego przyciągała duże rzesze pracowników z sąsiednich krajów.

W palestyńskich miastach odbywały się koncerty i przedstawienia teatralne, a na palestyńskich scenach występowali najwięksi śpiewacy i śpiewaczki arabskiego Wschodu z Egiptu, Syrii, Libanu i z samej Palestyny.

W Palestynie odbywały się także mecze piłki nożnej i inne zawody sportowe. Reprezentacja Palestyny w piłce nożnej zagrała w eliminacjach do Mistrzostw Świata 1938 roku.

W Palestynie istniały wydawnictwa prasowe, oraz ponad 150 gazet i czasopism drukowanych zarówno po arabsku, jak i po angielsku.

Mimo to barbarzyńskie uzbrojone żydowskie bojówki które przybyły z Europy powiedziały że to kłamstwo. Niestety cały zachodni świat w to uwierzył, że Palestyna była ziemią bez narodu.

Ze była to jałowa pustynia, a syjoniści zamienili ją w żydowski raj.

Co za wstyd dla całego Zachodu!.

Co za wstyd dla całej ludzkości!.

Wstyd dla Organizacji Narodów Zjednoczonych!.

Palestyna była kolebką ludzkiej cywilizacji.

Palestyna była, i będzie wolna i arabska.

W naszej Ojczyźnie- Palestynie, nie pozostanie ani jeden syjonista.

Nidal Hamad

23-09-2022