Palestyna żegna trzech męczennikow

Dziennikarka Ghufran Warasna, została zabita bez powodu przez izraelskiego żołnierza pobliżu obozu dla uchodźców Al-Aroub, w Hebronie.

Uwolniony więzień polityczne, Ayman Muhaisen z obozu uchodźców Dheisheh, Betlejem. Zmarł dzisiaj z ran odniesionych po postrzeleniu przez izraelskich żołnierzy.

Męczennik Bilal Kabha z miejscowości Yaabad w pobliżu miasta Jenin zginął śmiercią męczennicą, zaraz jak został zastrzelony przez izraelskich żołnierzy, którzy wdarły się do miasta i wysadziły w powietrze dom młodego męczennika Diyaa Hamarsheh.

Do wszystkich Palestyńczyków:

Palestyna nie zostanie wyzwolona spod syjonistycznej okupacji inaczej niż przez zbrojny opór połączony z wszechstronnym ruchem ludowym przeciwko izraelskiej okupacji.

Należy uniemożliwić syjonistom dotarcie do naszych miast i wsi. Wiem, że to jest bardzo trudne, a Izraelczycy mają przewagę.

Trzeba również uniemożliwić rządowi Autonomii Palestyńskiej dalszą kolaborację z syjonistycznym okupantem.

Dla nas kolaboracją prowadzona przez palestyńskie służby bezpieczeństwa z Izraelczykami jest zdradą stanu.

Narodowym i strategicznym wyborem dla Palestyńczyków musi być wybór walki zbrojnej połączony cywilnym ruchem oporu, oraz medialnym, politycznym i prowadzenia bojkotu na Izraela. Wszystko inne to wybór poddających się i przegranych.

Chwała i wieczność męczennikom, a zwycięstwo naszemu cierpliwemu, niezłomnemu, walczącemu palestyńskiemu narodowi.

Nidal Hamad

al-safsaf.com

2-06-2022