Polski - Słowiańskiالأرشيف

Palestyńczyk ze Strefy Gazy

Jutro 11 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kuffiyeh …

Muhammad Hamadeh zdobył złoty medal juniorów w podnoszeniu ciężarów na Mistrzostwach Świata, które zakończyły się w poniedziałek, 9 maja 2022, w mieście Heraklion na greckiej Krecie.

Jest to pierwszy międzynarodowy złoty medal dla Palestyny ​​w mistrzostwach świata.

Palestyński sztangista zdołał podnieść wagę 168 kg w rywalizacji z najsilniejszymi młodymi zawodnikami na świecie w kategorii 102 kg, co zakwalifikowało go do zajęcia trzeciego miejsca i zdobycia brązowego medalu w klasyfikacji generalnej świata z liczbą 361 kg.

Mistrz Muhammad Hamada jest uważany za jednego z najwybitniejszych sportowców w podnoszeniu ciężarów w Palestynie. Karierę sportową rozpoczął w wieku 12 lat i ma udokumentowane osiągnięcia w lokalnym i międzynarodowym sporcie, z których ostatnią była Olimpiada Tokio 2020 roku, gdzie zajął czwarte miejsce.

Młody uchodźca palestyński Muhammad Ahmad Sununu

z obozu Burj al-Barajneh dla uchodźców palestyńskich na południe od Bejrutu zdobył złoty medal w Mistrzostwach Tai Boxingu, które odbyły się w Danii w pierwszym tygodniu maja.

Zawodnik zdobył tytuł „Mistrza Danii”, który jest najwyższym tytułem w tym sportowym turnieju na poziomie Danii.Chłopiec podarował ten tytuł narodowi palestyńskiemu.

—-

Dzień Kuffiyeh i szal palestyński 11 maja, co roku.

Załóż swój palestyński szal lub kufiję i pokaż światu swoje poparcie dla Palestyny ​​z okazji Dnia Nakby.

Bądź częścią globalnego ruchu solidarności z Palestyńczykami.

Dowiedziałem się od znajomych, że ta niewinna palestyńska dziewczyna na zdjęciu została zamordowana przez izraelskich przestępców w okupowanej Palestynie w zeszłym roku.