Safad w górnej części okupowanej palestyńskiej Galilei – Nidal Hamad

Safad

Górzyste miasto Safad, które znajduje się w górnej części okupowanej palestyńskiej Galilei, 10 km od granicy libańskiej i około 20 km od Nazaretu i Akki.

Jest to jedno z najstarszych i najpiękniejszych miast w Galilei. Dla Palestyńczyków jest to turystyczne miasto, tak samo jak Zakopane dla Polaków.

Safad w roku 1948 został okupowany przez zbrojne syjonistyczne bojówki. Jego mieszkania, sklepy, hotele, domy i ośrodki turystyczne zostały obrabowane, a większość muzułmańskich meczetów i chrześcijańskich kościołów została zburzona.

Syjonistyczni najeźdźcy byli jak niemieccy naziści nazistowscy kradnąc wszystko, co znajduje się w ich rękach. Można ich również porównać do piratów na morzach, którzy rabowali i plądrowali statki po zabiciu ich pasażerów.

Większość żołnierzy i milicji syjonistycznych pochodziła z biednych żydowskich rodzin z Europy, a niektórzy byli przestępcami i uciekinierami przed wymiarem sprawiedliwości. Pozostali byli poddawani prześladowaniom ze strony europejskich faszystów i nazistów. Kiedy ruch syjonistyczny sprowadził ich do Palestyny, to wpoił im nienawiści do Arabów i Palestyńczyków. Przekonał ich, że to, co naziści zrobili Żydom w Europie, oni mogą zrobić to przeciwko Palestyńczykom w Palestynie. Syjoniści zamienili całą Palestynę w wielki obóz zagłady.

Wszyscy palestyńscy mieszkańcy Safad zostali wydaleni do Syrii i Libanu, a wielu z nich zostało zabitych. Obecnie Safad jest zamieszkane przez ultra ortodoksyjnych osadników żydowskich.

Nie wiem, dlaczego pisząc o Safad i syjonistycznych terrorystach przyszły mi do głowę, słowa prezydenta USA, Franklina Delano Roosevelta. On mówił o dyktatorze Nikaragui, generale Anastasio Somozie: „To sukinsyn, ale nasz sukinsyn, więc jest pożyteczny”. To stwierdzenie odnosi się też do samego Rosevelta, jak i do byłych i obecnych przywódców Izraela i Stanów Zjednoczonych.

Nidal Hamad

27-04-2021

Zdjecia Majed Abo Ghoush