Skutki izraelskiej agresji na Gazę w lipcu 2014 roku

Tekst Nidal Hamad

Przypomnienie dla świata zachodniego, który patrzy izraelsko- amerykańskimi oczami.

Agresja syjonistyczna na w Strefie Gazy trwała przez cały lipiec i zakończyła się w sierpniu 2014 roku,

Wynik agresji: 1886 zabitych, w tym 432 dzieci, 243 kobiet i 85 osób starszych.

Rannych zostało 9806 Palestyńczyków, w tym 2979 dzieci, 1903 kobiet i 374 osób starszych. Zniszczonych i uszkodzonych zostało 38080 domów mieszkalnych i budynków administracji rządowej.

Wszyscy palestyńscy cywile zostali ranni w wyniku bezpośredniego „izraelskiego” bombardowania, kiedy przebywali w swoich domach i schronach, lub podczas ucieczki przed nalotami i ostrzałem.

Według oficjalnych izraelskich danych, opublikowanych przez Turecką Agencję Anadolu, zginęło 64 izraelskich żołnierzy i 3 izraelskich cywilów, a około 1008 zostało rannych, w tym 651 żołnierzy i 357 cywilów.

Rozumiem szok, jaki przeżywają ludzie w Europie patrząc na agresję Rosji na Ukrainę.

Ludzie są wstrząśnięci oglądaniem zdjęć z Ukrainy, które pokazują cywilów, dzieci, i uchodźców uciekających przed wojną.

Patrzą na zniszczenia spowodowane walkami, ostrzałem rakietowym i nalotami. Te obrazy są nowością dla Europejczyków, zwłaszcza w krajach Europy Wschodniej, których rządy i media są niemal we wszystkim po stronie „Izraela”.

Europejczycy w przeważającej większości, nigdy nie byki świadkiem masowych zniszczeń w Strefie Gazie, w okupowanej Palestynie.

Widzieli tylko zniszczenia w Syrii, Iraku, a wcześniej w Libanie.

Zniszczenia te powstały w wyniku amerykańsko-syjonistycznej agresji syjonistów na kraje

Ale oficjalne, a nawet nieoficjalne media w Europie i w Stanach Zjednoczonych nie pokazują tego opinii publicznej.

Większość europejskich i amerykańskich dziennikarzy praktykuje fałszowanie i przekręcanie faktów na korzyść „izraelskiego” terroryzmu, oraz występuje przeciwko ofiarom palestyńskim i arabskim.

W tym filmie przedstawiamy zakres masowych zniszczeń spowodowanych przez syjonistyczne naloty na dzielnicę Shujaiya w Strefie Gazy.

Dzielnica Shujaiya została obrócona w gruzy, zabito setki jej mieszkańców, i wysiedlono tysiące ludzi w ciągu 30 dni agresji syjonistycznej w lipcu 2014 roku.

Nidal Hamad

Niedziela, 6 marca 2022

Link do wideo: