Solidarność z Palestyną powinna być gestem każdego honorowego człowieka.

Solidarność z Palestyną powinna być gestem każdego przyzwoitego i honorowego człowieka. – Nidal Hamad

Wpisy na portalach społecznościowych, komentarze i podnoszenie flag palestyńskich po zakończeniu meczów oraz wsparcie dla narodu palestyńskiego, Jerozolimy, Al-Aksy i Gazy.

Wszystkie te postawy pokazały wielką różnicę między arabskimi, i europejskimi gwiazdami piłki nożnej.

Sprzymierzenie się z uciśnionymi jest obowiązkiem każdego sportowca, który ma moralność i sumienie. Ujawnianie zła, terroryzmu, zabójców i przestępców jest obowiązkiem każdego człowieka.

To także obowiązek każdej gwiazdy i międzynarodowego futbolu, zwłaszcza, jeśli Arabem. W Algierii Tunezji i Maroku, i w innych krajach arabskich sprawa palestyńska jest święta jak meczet Al- Aqsa.

Zdjęcie pokazuje różnicę między Riyadem Mahrezem a Mohamedem Salahem.

Riyad Mahrez jest gwiazdą reprezentacji Algierii i klubu Manchester City), mistrzem angielskiej Premier League również w tym sezonie. Paul Pogba, jedna z najlepszych gwiazd Francji i Manchesteru United, oraz jego młody kolega Emad Agalo z Manchesteru United), Hamza Choudhury i jego kolega z drużyny Fofana są gwiazdami drużyny Leicester City, która w tym sezonie zdobyła Puchar Anglii. Międzynarodowa gwiazda Algierii, Islam Slimani, jest najlepszym strzelcem drużyny Olympic Lyon, egipskie gwiazdy Mohamed El-Neni z Arsenalu, Mohamed Trezeguet i Mohamed El-Mohamady z Aston Villa.

Wielka międzynarodowa gwiazda, legenda Francji i Manchesteru United, emerytowany francuski gracz i weteran Eric Cantona. Nawet cały klub FC Cadiz z Hiszpanii oraz inne kluby i zawodnicy z całego świata sympatyzowali z Palestyną, podczas gdy Muhammad Salah milczał przez długi czas, po czym napisał na Twitterze (lepiej dla niego i dla nas było nie tweetować):, Aby „zatrzymać przemoc”. Oznacza to, że umieścił ofiarę i zabójcę w jednym koszyku.

Rzeczywiście, stanowisko Salaha jest hańbą dla wielkiego gracza i gwiazdy arabskiego futbolu, ponieważ nawet próba zbezczeszczenia i zniszczenia meczetu Al-Aksa przez syjonistycznych osadników i izraelska okupacja Palestyny nie zmotywowały go do niczego. Chociaż za każdym razem, gdy trafia do bramki przeciwnika składa pokłony, modli się i dziękuje Bogu.

Muhammad Abu Trika, była gwiazda Egiptu i Afryki, komentował zdjęcia i unosił palestyńskie flagi na międzynarodowych stadionach, zwłaszcza angielskich. Mówił o Riyadzie Mahrezie, Paulu Bogbie i innych, bardzo ich chwaląc i życząc sobie, by Salah zrobił to samo. (Sam Muhammad Abu Trika zrobił to, będąc graczem niejednokrotnie w geście solidarności z Palestyną i oblężoną Gazą). Skomentował również to, co zrobiły inne gwiazdy Premier League, takie jak El Neni, Trezgate, Agalu, Hamza, Fofana itp.

Podsumowując, zauważyłem, że zawodnicy z Maroka i Tunezji grający w największych europejskich klubach, takich jak Inter Mediolan, Chelsea, Sewilla, Aston Villa i Monaco. Są to Ashraf Hakimi, Ziyash, Nasiri, Anwar Al Ghazi, Wissam Ben Yeden i inni. Oni nie wyrazili solidarności z Gazą. Woleli milczeć i nie rozmawiać o tej sprawie. To tchórzliwe milczenie w czasie, kiedy powinni byli zabrać głos w sprawie Strefy Gazy, meczetu Al-Aksa, Jerozolimy i okupowanej Palestyny.

Nidal Hamad

24-05-2021