UNRWA, zawieszeła w pracy profesora Muhammada Ramadana, oskarżając go o brak bezstronności

Muhammad Ramadan – Tekst: Nidal Hamad

Muhammad Ramadan, dyrektor obozowej szkoły Dheisheh na Zachodnim Brzegu Jordanu.

Organizacja UNRWA, wydała decyzję o zawieszeniu w pracy profesora Muhammada Ramadana, oskarżając go o brak bezstronności.

Ta decyzja świadczy o wrogim nastawieniu do narodu palestyńskiego i jest przyjazną dla syjonistycznych zabójców dzieci i uczniów w ich szkołach, domach i dzielnicach.

Jak profesor lub dyrektor szkoły może zachować bezstronność i jego uczniowie są zabijani, ranieni aresztowani przez izraelskiej siły okupacyjne?

UNRWA nie ma prawa zmusić Palestyńczyków o neutralność wobec syjonistycznej okupacji.

Izrael okupuje Palestynę, niszczy palestyńskie miasta i wsie, oraz codziennie morduje palestyńskich mężczyzn, kobiety i dzieci. Być neutralnym oznacza pozostać ślepym wobec tyranii i zbrodni.

Nie słyszysz, nie widzisz, ani nic nie wiesz o zbrodniach syjonistycznej okupacji, to znaczy ze jesteś po stronie “Izraela” i popierasz jego zbrodnie przeciwko ludzkości oraz łamanie praw człowieka.

Być bezstronnym oznacza, że akceptujesz syjonistyczną okupację, zabijanie, aresztowanie, żydowskie osadnictwo, mur, apartheid, rasizm, nienawiść i kolonializm.

To jest zachodnia koncepcja dla każdego Palestyńczyka, który kocha swoją Ojczyznę. Lecz Palestyńczycy nie są i nie będą neutralni, ponieważ Palestyna jest ich świętą sprawą, ich życiem i przeznaczeniem.

Wszyscy wolni ludzie świata powinni sprzeciwić się decyzji UNRWA i domagać się wycofania decyzji o odwołaniu profesora Muhammada Ramadana, ponieważ jest to pogwałcenie praw człowieka i wolności osobistej.

Trzeba zmusić UNRWA, by zobowiązała się nie powtarzać takich anty palestyńskich decyzji, które służą syjonistycznej okupacji.

Sprawa profesora Muhammada Ramadana to sprawa każdego z nas. To sprawa każdego Palestyńczyka i każdego zwolennika Palestyny.

Nidal Hamad

16-08-2021