Wiadomości z Palestyny z 19 maja 2022 roku

W poniedziałek wieczorem, 19 maja 2022 roku., Izraelscy żołnierze pobili dziecko w wiosce Ras Karkar, na północny zachód od Ramallah. Według lokalnych źródeł izraelscy okupanci dotkliwie pobili Ragheba Samhana (13 lat.), następnie zatrzymali go na kilka godzin na posterunku, a później wyrzucili na ulice.
2
W czwartek 19 maja 2022 roku izraelscy żołnierze zmusili palestyńskiego obywatela do samozniszczenia domu w okupowanej Jerozolimie. Lokalne źródła palestyńskie podały, że syjonistyczne władze okupacyjne zmusiły Muhannada Abu Kafa do zburzenia jego domu w rejonie Sur Baher, na południe od okupowanej Jerozolimy, pod pretekstem budowy bez pozwolenia.
Jest to forma tortur i kary dla Palestyńczyków pozostających pod syjonistyczną okupacją.
Wiadomość podała Palestyńska Agencja Prasowa – Wafa
3
W nocy 19 maja 2022 roku żydowscy osadnicy zaatakowali kamieniami palestyńskie samochody w pobliżu miasta Qusra, na południe od Nablusu. Oficjalne palestyńskie źródło podało, że grupa żydowskich osadników zaatakowała kamieniami pojazdy Palestyńczyków w pobliżu miasta Qusra, powodując uszkodzenia wielu z nich.
4
W czwartek wieczorem, 19 maja 2022 roku izraelscy żołnierze aresztowały młodego Palestyńczyka w Jerozolimie.
Lokalne palestyńskie źródła podają, że izraelscy żołnierze aresztowały młodego Palestyńczyka, Othmana Ahmeda Jalajela, gdy znajdował się w pobliżu „Bramy Majlisu”, jednej z bram błogosławionego meczetu Al-Aksa
5
W czwartek wieczorem, 19 maja 2022 roku, dwóch żydowskich osadników zdewastowało zawartość magazynu należącego do palestyńskiego obywatela dzielnicy „Amreha” w miejscowości Yabad, na południowy zachód od Jenin.
Palestyńczyk Ahmed Yassin Abu Bakr, stwierdził, że żydowscy osadnicy z osady „Mabudutan”, która została zbudowana siłą na ziemiach Yabad, włamali się do magazynu rolniczego na jego ziemi, wyrwali drzwi i całkowicie zniszczyli pomieszczenie.
Dodał, że żydowscy osadnicy zajęli palestyńskie ziemie na górzystym terenie w pobliżu osady i ustanowili miejsca do wypasu bydła.
Warto zauważyć, że ostatniej nocy żydowski osadnik zaatakował magazyn rolniczych należący do Raed Abu Bakra w tym samym obszarze.
Wiadomość podała Palestyńska Agencja Prasowa – Wafa

al-safsaf.com
20-05-2022