Żołnierze i oficerowie izraelskiej armii okupacyjnej są zbrodniarzami wojennymi

„Żołnierze i oficerowie izraelskiej armii okupacyjnej są zbrodniarzami wojennymi i powinni być osądzeni”.

Znany palestyński dziennikarz Zuhair Halim Andraos pisze z Nazaretu w okupowanej Palestynie: Była izraelska lewicowa minister Shulamit Aloni, która zmarła w 2014 roku, potwierdziła w wywiadzie prasowym, że: „Żołnierze i oficerowie izraelskiej armii okupacyjnej są zbrodniarzami wojennymi i powinni być osądzeni”.
„Podczas mojej pracy dziennikarskiej kilka razy spotkałem nieżyjącą już minister Shulamit Aloni.


Shulamit Aloni była syjonistką w każdym tego słowa znaczeniu, ale podczas moich wywiadów zauważyłem jej głęboką wiarę w swoje idee. Aloni zapewniała mnie: „Dopóki Żydzi czują, że są największymi ofiarami, nie podpiszą porozumienia pokojowego z Palestyńczykami”.
Podczas wykładu, który wygłosiła do generałów i wysokich oficerów izraelskiej armii okupacyjnej, spytała: „Któż z was nie ma na rękach krwi Arabów i Palestyńczyków?”.
Kiedy ją zapytałem o zbrodnie izraelskiej armii, odparła: ,,To prawda. Izraelska armia nie posiada żadnej moralności. Żołnierze i oficerowie izraelskiej armii okupacyjnej to zbrodniarze wojenni i trzeba ich postawić przed międzynarodowym sądem”.
To była wypowiedź ministra izraelskiego rządu, któremu przecież trudno zarzucić sympatię do Palestyńczyków lub do anty semitów.

al-safsaf.com
1-10-2022