Żółta prasa PL – tekst Nidal Hamad

Żółta prasa PL – tekst Nidal Hamad

Ilekroć czytam, co publikuje polska prasa o konflikcie arabsko-syjonistycznym i o Palestynie, to wiem, że jest to prasa na usługach Izraela.

Część tych polskich mediów, to tzw. ,,żółta prasa”, która publikuje fałszywe wiadomości i stronnicze analizy w zamian za izraelskie pieniądze. W polskich mediach dawno juz nie ma zasad, etyki zawodowej, praw człowieka i wolności opinii. Jest tylko służalczość wobec tych, którzy płacą pieniądze, nawet kosztem życia niewinnych, gdziekolwiek na świecie się znajdują.

W latach sześćdziesiątych XX wieku palestyński pisarz, intelektualista i męczennik Ghassan Kanafani, napisał swoją powieść „Świat, który nie jest nasz”. Kanafani wiedział, że tym światem rządzą obłudnicy, kapitaliści, imperialiści i że interesy tych ludzi wymagają ochrony zaawansowanej bazy terrorystycznej na Bliskim Wschodzie, zwanej syjonistycznym państwem Izrael.

Dlatego też mocarstwa kolonialne zapewniły Izraelowi najnowocześniejszą broń,, w tym broń nuklearną.

Od 1948 roku Izrael dokonał setek masakr na ludności palestyńskiej i nadal popełnia je bez odpowiedzialności, kary i strachu przed prawem międzynarodowym. Będzie kontynuował swój haniebny terror wobec całej ludzkości, dopóki Stany Zjednoczone nie przestaną go wspierać i chronić. Chyba, że Europa powstrzyma swoją uległość wobec Amerykanów i strach przed żydowskim lobby. Chyba, że młodzi Europejczycy, którzy nie zaznali wojen i okupacji, zaprotestują i powiedzą rządom: „Przestańcie”.

Generalnie europejska prasa jest ślepo pro-izraelska.

W Polsce, która przeżyła II Wojnę Światową i niemiecką okupację i zapłaciła krwią za wyzwolenie i wolność, jest to szczególnie smutne i ponure, ze polscy politycy i dziennikarze opowiadają się za terroryzmem i syjonizmem, który jest formą rasizmu.

Wielu ludzi z polskich mediów szuka usprawiedliwienia dla zbrodni Izraela i wywraca kota do góry ogonem.

Bez względu na to, jak dziennikarz jest znany, czy tez mniej znany to powinien posiadać etykę zawodowa, sumienie i ludzkie uczucia.

Niestety tego sumienia i uczuć od wielu lat brakuje u większości polskich dziennikarzy i analityków politycznych.

Nidal Hamad

al-safsaf.com

15-05-2021