Omar Al-Hadidi mający (6 miesięcy) przeżył naloty w Gazie

Na koniec błogosławionego miesiąca Ramadanu, w Gazie, tym razem nie przygotowywali się na nadejście święta Eid al-Fitr, ponieważ był to piąty dzień syjonistycznej agresji na Gazę. Był też dzień 15 maja, która jest jednocześnie rocznicą Nakby i okupacji Palestyna przez syjonistyczne Izrael w 1948 roku.

Dlatego święto Eid al-Fitr wcale nie było szczęśliwe, ale raczej smutne. Podczas obecnego Eid Al-Fitr izraelskie samoloty bombardowały Strefę Gazy, siejąc śmierć i zniszczenie.

Tego dnia palestyńska matka imieniem Maha Al-Hadidi towarzyszyła swoim dzieciom i upewniła się, że podczas odwiedzin będą się bawić się z swoimi kuzynami.

Później tego wieczoru Maha zadzwoniła do swojego męża, Muhammada al-Hadidiego, i powiedziała mu, że dzieci są bardzo szczęśliwe ze swoimi kuzynami, i że chcą spędzić z nimi noc w domu wuja. Muhammed zgodził się na prośbę żony i dzieci. Ale po północy, około 1: 30 w nocy, Muhammed i jego sąsiedzi obudzili się słysząc odgłosy bombardowania, które niestety było wymierzone w dom, w którym znajdowały się dzieci i żona Muhammada.

Dom był niedaleko, więc Muhammad pobiegł tam i nie uwierzył w to, co zobaczył. Kiedy dotarł do tego domu, znalazł tylko gruz, a pod nim leżącego syna, który był bardzo ciężko ranny.

Muhammad widząc syna w takim stanie upadł na kolana. Był w tym momencie prawie pewien, że wszyscy członkowie jego rodziny, czyli dzieci i żona zginęli pod gruzami. Ale po przybyciu do szpitala otrzymał wiadomość, która bardziej przypominała cud, że jego najmłodsze dziecko, Omar (6 miesięcy), ocalało z masakry i wciąż żyje. Niestety reszta jego dzieci i żona zginęli.

Teraz Muhammad siedzi w domu i trzyma w dłoniach małego Omara, tuląc go do piersi, całując go w głowę, podając mu butelkę mleka, wymieniając pieluchy, piorąc jego ubrania i opiekując się nim tak, jak robiła to jego matka Maha, której mały Omar już nigdy nie zobaczy.

Czwórka dzieci rodziny Al-Hadidi została zabita przez izraelskie pociski wyprodukowane w Europie i w Stanach Zjednoczonych.  Są wśród 66 dzieci i niemowląt, ktore zostały zabite przez izraelską armię w Gazie. Ogółem podczas izraelskiej agresji zginęło 248 Palestyńczyków, w ciągu 10 dni.

Nidal Hamad

31-05-2021

Omar Al-Hadidi mający (6 miesięcy) przeżył masakrę w Gazie