Bojkot Izrael – Tekst Nidal Hamad

Bojkot Izrael – Tekst Nidal Hamad

Jordańczyk wycofuje się z mistrzostw świata i odmawia konfrontacji z graczem syjonistycznym oraz zobowiązuje się do bojkotu Izraela.

Jordański tenisista stołowy Osama Abu Jamee wycofał się z Międzynarodowych Mistrzostw Słowenii w tenisie stołowym dla osób niepełnosprawnych, po tym jak odmówił konfrontacji z izraelskim graczem.

A jordański Komitet Paraolimpijski stwierdził w oficjalnym oświadczeniu, że Abu Jamee przodował w turnieju, wygrywając najpierw z Austriakiem 3-1 i przegrywając z Polakiem 2-3, i zakwalifikował się, jednak zaskoczył go przeciwnik w ćwierćfinale, który okazał się być graczem izraelskim. Abu Jamee natychmiast odmówił konkurowania z graczem syjonistycznym i wycofał się bez angażowania się w konfrontację.

To stanowisko zostało wysoko ocenione wśród jordańskich fanów, którzy pozdrowili Abu Jamee za jego odmowę praktykowania normalizacji z „izraelskim” wrogiem i zaangażowanie w zasadę bojkotu Izraela we wszystkich aspektach życia, tak jak świat kiedyś bojkotował rasistowski reżim apartheidu w RPA.

Według libańskiego dziennika prasowego Al-Akhbar, to nie pierwszy raz, kiedy jordański gracz podjął taką inicjatywę, ponieważ już kiedyś Muhammad Eid odmówił konfrontacji z „izraelskim graczem” na Mistrzostwach Świata w Kickboxingu, które odbyły się w Turcji w 2019 roku.

To jest wielki i jasny dowód, że traktaty pokojowe podpisane miedzy reakcyjnymi arabskimi reżimami i syjonistycznymi okupantami nie przekonają narodu arabskiego do akceptacji izraelskie okupacji Palestyny.

Arabowie zawsze będą za Palestyną i za walką narodu palestyńskiego o wolność i wyzwolenie. Zawsze będą także za bojkotem Izraela.

al-safsaf.com

Nidal Hamad

6.06.2021