Polski - Słowiańskiالأرشيف

Bomby fosforowe są zakazane, ale …

Nidal Hamad

Izrael zbombardował szkoły i obiekty cywilne w Gazie zakazanymi na całym świecie bombami fosforowymi. Zapalające i duszące bomby fosforowe są na całym świecie zakazane we wszystkich krajach.

Przypominam, że „Izrael” używał broni zakazanej na całym świecie we wszystkich swoich wojnach i agresjach przeciwko Palestyńczykom i Arabom. Izraelskie państwo okupacyjne jest uważane za pierwsze, które użyło bomb próżniowych na Bliskim Wschodzie i być może na świecie. Były one używane w nalotach na palestyńskich i libańskich cywilów w oblężonym Bejrucie latem 1982 roku.

Osobiście byłem świadkiem zbrodni popełnionych przez izraelskie samoloty w dzielnicy Sanayeh, w Zachodnim Bejrucie,

Izraelskie samoloty zbombardowały budynek, w którym mieszkali palestyńscy uchodźcy, z których większość byli to palestyńscy chrześcijanie, którzy uciekli przed masakrami libańskich falangistów w obozach Jisr Al Basha i Dbayeh, na wschód od Bejrutu, podczas libańskiej wojny domowej.

Tego dnia jechałem samochodem pod budynek i miałem szczęście, że ani ja, ani ludzie, którzy byli ze mną w samochodzie, nie zostali ranni. W momencie, gdy bomba uderzyła w budynek, poczułem coś w rodzaju trzęsienia ziemi, a kiedy odwróciłem się za siebie, zobaczyłem, że budynek zawala się jak klocki lego i widać były tylko kłęby kurzu i dymu.

Na dwóch załączonych tutaj zdjęciach zobaczysz syjonistyczne białe bomby fosforowe spadające na szkołę Al-Baqoura, która należała do Międzynarodowej Agencji UNRWA Organizacji Narodów Zjednoczonych w Strefie Gazy, gdzie ukrywali się cywile uciekający przed izraelską agresją i ci, którzy zostali wysiedleni ze swoich domów. Stało się to podczas brutalnej izraelskiej agresji na Strefę Gazy w 2008 roku.

Syjoniści, wraz ze swoimi sojusznikami uważają Strefę Gazę za poligon doświadczalny dla swoich najnowszych wynalazków wojskowych. Podczas bombardowanie Gaza od 2008 do maja 2021, w tamtym czasie nie słyszeliśmy ani nie widzieliśmy ani jednego zachodniego kraju, który by potępił izraelskie bombardowania lub sympatyzował z Palestyńczykami.

Wszyscy, którzy mocno solidaryzują się z Ukrainą. Niestety nic nie zrobili dla Palestyńczyków, tak jakbyśmy byli z innej planety, mimo 75 lat izraelską okupacją i zabijania naszych rodaków przez ich rodaków.

Jakby Palestyńczykom przeznaczono umrzeć pod syjonistyczną okupacją.

Co to jest biały fosfor?

O tym pisał angielski Times:

„Biały fosfor, który jest używany do oświetlenia nocnego, zgodnie z Konwencją Genewską z 1980 roku, nie może być używany na obszarach cywilnych”. Ale Izrael używał go szeroko w atakach na Strefę Gazy.

Cały świat milczał i nadal milczy w kwestii palestyńskiej, ale praktykuje najwyższy poziom hipokryzji w odniesieniu do rosyjskiej inwazji na Ukrainę, oraz w kwestii skrajnie przesadnej solidarności z Ukraińcami.

Nidal Hamad

27-03-2022

Gaza 2008