Polski - Słowiańskiالأرشيف

Dr Issam Hajjawi nie jest sam – Tekst Nidala Hamada

Dr Issam Hajjawi nie jest sam – Tekst Nidala Hamada

Kilka tygodni temu władze brytyjskie aresztowały palestyńskiego aktywistę i mojego przyjaciela, dr Issama Hijjawi. Jest on nadal przetrzymywany w nieludzkich i trudnych warunkach, bo jak widać nie ma różnicy między brytyjskimi a izraelskimi aresztami śledczymi.

Brytyjski Wywiad Wojskowy MI-5 współpracuje z izraelskim wywiadem wojskowym Mossadem. To coś więcej niż koordynacja. To jedna wielka rodzina wywiadowcza, która działa przeciwko narodom i globalnym ruchom wyzwoleńczym, oraz zwalcza tych, którzy bronią demokracji.

Nie wystarczy nam wypowiadać hasła „Wolność dla dr Essama Hijjawi”.

Musimy pracować, aby go uwolnić. Musimy publikować wiadomości na jego temat w prasie i mediach społecznościowych.

Musimy poruszyć tych, którzy wspierają sprawę palestyńska w Wielkiej Brytanii i w Europie.

Dr Essam Hijawi musi zostać uwolniony i musi powrócić do swoich dzieci, rodziny i pracy.

 Przypadek dr Issama Hijjawi przypomina mi przypadek innego palestyńskiego lekarza o nazwisku Essam El-Erian, który został zatrzymany w Stanach Zjednoczonych przez CIA pod zarzutem „terroryzmu”,

Dr Issam Hijjawi jest Palestyńczykiem i jest działaczem politycznym, intelektualistą i lekarzem.

Został aresztowany przez brytyjski wywiad wojskowy MI-5, pod fałszywym zarzutem ,,terroryzmu”.

Brytyjski wywiad wojskowy MI-5, amerykańska CIA u izraelski Mossad oskarżają go związki z Irlandzkim Armią Republikańską i z palestyńskim organizacjami wyzwoleńczymi. Co za hipokryzja.

Izraela terroryści są obciążeni krwią niewinnych ofiar, i są odpowiedzialni za ludobójstwo. I tacy ludzie oskarżają palestyńskiego lekarza o, „terroryzm”. Co za czasy, gdzie pojęcia i fakty wywracają się do góry nogami. Działacz na rzecz wolności stał się terrorystą, a terrorysta obrońca demokracji.

Z czego się bierze ta desperacka wrogość wobec narodu arabskiego?.

Staje się jasne, że nie ma różnicy między syjonistycznym Żydem, a brytyjskim czy europejskim syjonistą. Obaj są wrogami Palestyńczyków.

Czy to nie dziwnie że brytyjski wywiad wojskowy MI-5 walczy o ,,wolność”?.

Przecież Wielka Brytania ma historię pełna terroryzmu, rasizmu oraz krwawego, barbarzyńskiego i zbrodniczego kolonializmu. Wielka Brytania była kiedyś fundamentem globalnego terroryzmu. Od czasów angielskiego króla Ryszarda Lwie Serce na początku krucjat krzyżowych w średniowieczu, do Arabskiej Wiosny w 2011 roku.

Brytyjski Wywiad Wojskowy MI-5 wspierał terrorystów z Al-Kaida i ,,Państwa Islamskiego” ISIS w Syrii, Jemenie, Libii oraz we wszystkich krajach arabskich i muzułmańskich.

Wielka Brytania to ogon amerykańskiego psa, którego nie można wyprostować.

Wielka Brytania okupowała Palestynę w latach 1918-1948, oraz wiele krajów arabskiego Wschodu, Azji i Afryki, jak również przyczyniła się do wsparcia ruchu syjonistycznego. Wielka Brytania uzbroiła wyszkoliła syjonistycznych terrorystów z Irgun i Stern.

Minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii, Balfoura wydał deklaracje 2 listopada 1917 roku. Deklaracja dawała królewską obietnicę ustanowienia narodowego państwa dla syjonistycznych Żydów w Palestynie. Europejscy Żydzi mieli jednak swoje ojczyzny. Od wieków żyli w wielu europejskich krajach.

Dr Issam może pociągnąć Wielką Brytanię do odpowiedzialności za jej zbrodnie przeciwko ludzkości i narodowi palestyńskiemu.

Brytyjska polityka w Palestynie doprowadziła do zabójstwa wysłanników międzynarodowych, takich jak szwedzki hrabia Folke Bernadotte, który został zamordowany przez syjonistyczną bojówkę. Jego zabójstwa Izaak Szamir został w latach osiemdziesiątych premierem Izraela.

Te działania wymagają przeprosin i odszkodowania od Wielkiej Brytanii dla Palestyńczyków i dla dr Issam Hijjawi.

Brytyjczycy są założycie lalami wahabickiego terroryzmu. Oni wspierali Al-Kaida w Afganistanie w latach 80-ych i 90-ych XX wieku.

Brytyjczycy wspólnie z Francją i Izraelem dokonali także brutalnej agresji na Egipt w 1956 roku, i chcieli obalić prezydenta Egipt, pułkownika Gamala Abdul Nasera.

Dziś Wielka Brytania jest już ,,Małą Brytanią “, ale nadal popiera międzynarodowy terroryzm w Syrii i w Iraku. Wspiera, także syjonistyczny Izrael. Kiedyś ,,Wielka”, a dziś ,,Mała Brytania” wciąż popiera reakcyjne i totalitarne monarchie w krajach Zatoki Perskiej.

Dziś wieczorem oglądałem sympozjum solidarności z moim przyjacielem, dr Essam Hijjawi, za pośrednictwem elektronicznego programu Zoom. Jestem przekonany, podobnie jak większość osób, które przemawiały na sympozjum, że wola dr Issama jest silna i nie zostanie złamana. Dr Isssam jest silniejszy niż szpiedzy i agenci brytyjskich służb bezpieczeństwa.

Obowiązkiem wszystkich Palestyńczyków i wszystkich aktywistów w Europie i na świecie jest okazywanie mu solidarności słowem i czynem. Jeśli będziemy tolerować jego uwięzienie, to w najbliższych dniach my będziemy następni. Będą próbowali złamać naszą wolę, oraz przerwać naszą działalność na rzecz wolnej Palestyny.

Wolność dla dr Issama Hajjawi i dla wszystkich więźniów politycznych, gdziekolwiek się znajdują”

Nidal Hamad

22 września 2020