Dzień Matki i miesiąc tragedie – Nidal Hamad

W maju 1948 roku Palestyńczycy stracili swoją ojczyznę, która syjonistyczni najeźdźcy ogłosili sztucznym państwem Izraela.

Izrael został zbudowany na czaszkach i szczątkach naszych przodków oraz na ruinach naszych domów.

Sztuczne państwo Izrael nie pojawiłoby się w Palestynie, gdyby nie zmowa i zdrada zachodnich mocarstw kolonialnych.

Rządy europejskie chciały pozbyć się swoich Żydów, więc nie uznawały ich za obywateli Europy.

Ponieważ prawie każdy obywatel europejski pochodzi z katolickiej lub protestanckiej rodziny, dlatego też europejscy politycy ukuli wraz z syjonistami ideę narodu żydowskiego i twierdzili, że Palestyna jest Domen Żydów, do którego powinni wracać.

Zaczęło się od wysłania bojówek syjonistycznych i żydowskich organizacji, które współpracowały z Wielką Brytanią i częściowo z Niemcami.

Europejskie rządy wysłały Żydów do Palestyny, a włoski faszyzm i niemiecki nazizm zapewniły eliminację tych Żydów, którzy odmówili emigracji do Palestyny.

W wyniku nazistowskiej eksterminacji wielu europejskich Żydów uciekło do Stanów Zjednoczonych i Palestyny, która była wówczas okupowana przez Wielką Brytanię.

Nie wybacza się ani nie zapomina się o palestyńskich tragediach i katastrofach ani o syjonistycznych masakrach.

W tym miesiącu, gdy w Polsce obchodzony jest Dzień Matki, wspominam mamę i ciotki, które były dla mnie jak mama. Uciekły ze swoich domów w Galilei w 1948 roku przed syjonistycznymi masakrami. Znaleźli się w Libanie, w obozach dla uchodźców, w których urodziłem się 15 lat później. Palestyna zawsze była i zawsze będzie domem naszych matek, babć, ojców i dziadków, a także ojczyzną naszych synów i córek, wnuków i wnuczek.

To jest moje zdjęcie z moją matką Umm Jamal Hamad – Warda – po tym, jak zostałem poważnie ranny podczas oblężenia Bejrutu i masakry w obozach dla uchodźców Sabra i Shatila we wrześniu 1982 roku. Zdjęcie z obozu Shatila. Z moimi ciotkami, które już nie żyją: Umm Ismail Hamad – Alia – Umm Fakhri Shredi – Maryam – i Umm Muhammad Hamad – Atara –

Nidal Hamad

30-05-2021

Dzień Matki i miesiąc tragedie – Nidal Hamad