Dziewczynka Yasmine Mshenish – Nidal Hamad

Mała dziewczynka, Yasmine Msheinish jest jednym z palestyńskich uchodźców, którzy uciekli razem z rodziną przed terrorystyczną wojną w Syrii i znaleźli schronienie w Australii.

Yasmine jest wnuczką uchodźców palestyńskich, którzy zostali wygnani z Palestyny w 1948 roku, przez syjonistyczne bojówki. W tym samym roku powstało okupacyjne państwo Izrael.

Yasmine rozpoczynając życie w Australii, zakładała, że będzie jak każdy Australijczyk, czyki uchodźca, który przybył do tego kraju i uzyskał tam prawo pobytu.

Yasmine mieszka w Australii ze swoją rodziną, To palestyńskie dziecko swoimi sercem, umysłem i krwią założyło, że Palestyna jest obecna na mapie świata i w sumieniach wszystkich ludzi.

Była jednak zaskoczona i zszokowana, gdy jej szkoła odmówiła umieszczenia flagi Palestyny wśród flag innych krajów świata, pod pretekstem, że niema takiego państwa.

Yasmine odrzuciła to tłumaczenie i nalegała, aby flaga jej kraju – Palestyny, została wywieszona w szkole, tak jak flagi innych krajów.

W końcu udało jej się to osiągnąć. Było zwycięstwem dziecka, które broniło swojego kraju – Palestyny.

Wyjaśnię wam, jak Yasmine zmusiła dyrekcje szkoły, aby ta wywiesiła palestyńską flagę.

Dziewczynka przestała chodzić do szkoły w proteście przeciwko stanowisku dyrekcji i nieuznawaniu flagi palestyńskiej, ale jednocześnie nie poinformowała swojej rodziny o przeczeń jej nieobecności w szkole i twierdziła, że jest chora.

Po dwóch dniach jej rodzina odebrała telefon ze szkoły i była zaskoczona informacją, że dyrekcja prosi Yasmine o powrót do szkoły i umieszczą flagę Palestyny wśród flag innych państw.

Yasmine wyjaśniła swojej rodzinie, co się z nią stało i jaki był powód jej nieobecności w szkole:

Powiedziała, że nie znalazła flagi Palestyny wśród flag państw, które są wywieszone w szkole, więc poprosiła swoją dyrekcje, aby ta umieściła palestyńską flagę wśród innych sztandarów.

Dyrekcja szkoły jednak odmówiła i powiedziała jej, że wystawią flagę kraju, w którym urodziła się, (czyli Syrii), lub flagę syjonistycznego państwa okupacyjnego, (czyli Izraela).

Yasmine zdecydowanie odmówiła i nalegała na umieszczenie flagi Palestyny.

Oczywiście dyrekcja szkoły nie odpowiedziała na jej prośbę, co spowodowało protest Yasmine.

Postawa Yasmine to jest palestyńska walka i edukacja narodowa, za którą zawsze opowiadałem się i o którą zawsze prosiłem Palestyńczyków mieszkających na wszystkich kontynentach świata.

Nidal Hamad

30-06-2022