„Izraelscy” okupanci aresztują palestyńskiego chłopca z Jerozolimy.

,,Izraelska” armia okupacyjna wtargnęła także na przedmieścia Al-Salam i Al-Issawiya i aresztowała innych Palestyńczyków na całym okupowanym Zachodnim Brzegu Jordanu.

 Jerozolima, stolica okupowanej Palestyny ​​19.09.2023 – Dziś, we wtorek, ,,izraelska” armia okupacyjna aresztował chłopca z okupowanej Jerozolimy.

Urząd ds. Palestyńskich Więźniów poinformował, że ,,izraelska” armia okupacyjna  aresztowały palestyńskiego chłopca, Muhammada Najiba (13 lat).

,,Izraelska” armia okupacyjna dokonała także szturmu na przedmieścia Al-Salamna w północno-wschodniej Jerozolimie i po przeszukała kilka palestyńskich domów.

,,Izraelska” policja okupacyjna w towarzystwie psów wtargnęła także do domu Al-Maqdisiego Muhammada Bakra Mustafy i jego sklepu w mieście Al-Issawiya na północ od Jerozolimy i siała w nich spustoszenie pod pretekstem inspekcji.

Lokalne źródła palestyńskie podają, że ,,izraelska” armia okupacyjna  aresztowała Palestyńczyków: Izz al-Din Berri z miasta Qalqilya, Hammama Sawana z miasta Amatin, oraz Muhammada Imada Shaita z miasta Azzun. Wszyscy aresztowani mają powyżej 20 lat.

,,Izraelska” armia okupacyjna przeszukała  także ich domy.

Dzisiaj, we wtorek 19 września 2023 roku ,,izraelska” armia  okupacyjna szturmowały także wioski i miasta w prowincji Jenin.

Źródła palestyńskie podają, że ,,izraelscy” żołnierze wtargnęli do Al-Hashimiyeh, Al-Arqa, Tura, Nazlet Zeid i Al-Yamoun.

,,Izraelscy” żołnierze  patrolowali ulice tych miejscowości aresztowali palestyńskich obywateli.

— (Mam nadzieję, że wszyscy, którzy chcą i mogą udostępnią ten post.)

@al-safsaf.com

19-09-2023

Nidal Hamad