Polski - Słowiańskiالأرشيف

Jednostronna propaganda – Ela Mikucka

Od wczoraj oglądam w mediach relacje z wymiany zakładników, i niezmiennie jak od miesiąca szlag mnie trafia. Wielu dziennikarzy z różnych stacji telewizyjnych, przyjęło zapewne narzuconą z góry retorykę; Izraela jako ofiary zaatakowanej przez zły Hamas, za każdym razem podkreślając terrorystyczną strukturę tej organizacji, w ten sposób celowo karmiąc ignorancję ludzi. Przekaz jest tak skonstruowany, aby skierować nienawiść do Hamasu, jako palestyńskiego ruchu oporu a tym samym usprawiedliwić syjonistyczny faszyzm zbrodniarza Netanyahu i jego wspólników. Wstyd!

Haniebną rzeczą powtarzaną od lat w sprawie izraelsko-palestyńskiej jest jednostronna propaganda, która systematycznie umieszcza Palestyńczyków na drugim planie albo zupełnie milczą.

Wszystkim łatwo przychodzi potępianie militarnej reakcji Hamasu w walce z apartheidem, nikt nie krytykuje reakcyjnego Netanjahu i izraelskich syjonistów (to słowo, nigdy nie pada), którzy zawsze dolewali oliwy do ognia zarówno wobec ludności muzułmańskiej, jak i chrześcijańskiej. Wielu polityków i dziennikarzy, to nędzni słudzy imperializmu Stanów Zjednoczonych, którzy zamiast pracować na rzecz pokoju, oferują uczynienie z Izraela żandarmerii we wszystkich konfliktach na Bliskim Wschodzie w imię własnych interesów.

Kiedy Hamas strzela rakiety w kierunku Izraela, media nazywają to terroryzmem. Kiedy Izrael dywanowo bombarduje Gazę (czego nie robi nawet Putin), to jest prawo Izraela do obrony. Kiedy ginie jeden obywatel 🇮🇱 , wszyscy biegną pisać słowa wsparcia i solidarności. Kiedy zabija się tysiące 🇵🇸 dzieci…..wszyscy ślepi i niemi.
Nikt nie mówi o źródłach konfliktu, przemilczana zostaje, jego bardzo niewygodna historia, która nigdy w obiektywny sposób, nie zostaje opowiedziana mieszkańcom Zachodu.

Tak zwane “zachodnie demokracje”. i ich dominujące media skandują mantrę: „Izrael ma prawo się bronić”. A może najwyższy czas, żeby powiedzieli także, do czego mają prawo Palestyńczycy? A może zdaniem dziennikarzy, mają tylko prawo poddać się z rezygnacją i zaakceptować okupację swego terytorium?
Dzisiaj w TVN, była ambasador w Izraelu. pani Miszewska, powiedziała na plus, że trzeba zmiany rządu w Izraelu, ale w swojej wizji rozwiązania konfliktu, słowem nie wspomniała o zwrocie zagrabionych ziem Palestyny. Natomiast za całą sytuację obwiniała Hamas, chcąc wysłać ich do Kataru.
Nikomu nie przyjdzie do głowy, że ​​działania podejmowane przez palestyńskie grupy oporu są przewidywalnym rezultatem dziesięcioleci okupacji i systematycznych nadużyć.
Palestyna stawia opór i się nie podda, bo nie ma pokoju bez sprawiedliwości.
Bo ma prawo do suwerenności narodowej, ma prawo do wolności. A jej lud, nie może być ofiarą syjonistycznego nacjonalizmu.

26-11-2023
Palestyna po polsku

https://www.facebook.com/photo/?fbid=6895006937258532&set=gm.1709340432895684&idorvanity=325703087926099