Polski - Słowiańskiالأرشيف

Komentowali absurdalnie – Nidal Hamad

W odniesieniu do niektórych komentatorów na portalach społecznościowych, to komentowali oni absurdalnie i nikczemnie na to, co dzieje się na Ukrainie, na przykład wyśmiewając i żartując lub kpiąc z tragedii cywilów.

Ci podli ludzie w ogóle nie znają historii Ukrainy, oraz złożonych stosunków historycznych między krajami słowiańskimi, które wcześniej były rządzone przez reżimy komunistyczne.

Człowiek, który od dziesięcioleci żyje pod okupacją izraelską lub amerykańską nie może kpić z tragedii innego narodu, ani wspierać okupacji cudzych ojczyzn, nawet, jeśli jej władcy są jak prezydent Ukrainy, który ma obywatelstwo izraelskie i jest syjonistą, i którego nic nie obchodzi los milionów Palestyńczyków.

Nie można kpić z tragedii innego narodu ani wspierać okupacji cudzych ojczyzn, nawet, jeśli ich władcy poparli okupację naszej Palestyny, czy też przyczynili się do agresji na Syrię, okupacji Iraku i zniszczenia Libii.

Wojna jest brudna, a okupacja zła, czy to tu, czy tam.

Najgorsi są władcy, którzy handlują wojnami i krwią niewinnej ludności.

Widzimy brutalność syjonistycznej „izraelskiej” okupacji w Palestynie, Libanie, Syrii, Egipcie, Jordanii. Ta izraelsko-syjonistyczna okupacja jest uciszana przez tych, którzy teraz płaczą nad Ukrainą i jej ofiarami. Tak naprawdę Ukraina w tej chwile jest ofiarą inwazji i wojny. Ale nie szkodzi podczas wielkiej solidarności z Ukrainą przypominać ludziom o tragedii palestyńskiej.

Widzieliśmy i czytaliśmy o brytyjskim i francuskim kolonializmie, oraz brutalnych l zbrodniach kolonizatorów w Azji, Afryce, i na kontynencie amerykańskim.

Widzieliśmy brutalność amerykańskiej agresji na Irak, Liban, Wietnam, Koreę, Kambodżę, Jemen, Libię, Syrię, Afganistan, Kubę, Grenadę, Ekwador, Panamę i wiele innych miejsc na świecie.

Fragment artykułu izraelskiego pisarza Gideona Levy’ego: ,,Ukrainiec ma rację, a Palestyńczyk to terrorysta!”. W Ha’aretz: z dnia 27-02 2022:

(Izrael nie ma prawa krytykować Rosji. Kraj, który niejednokrotnie zachowywał się jak Rosja, nie ma prawa krytykować agresywnego i wrogiego zachowania.

Izrael to kraj, który brutalnie okupuje Palestynę, więc nie może krytykować agresji innego kraju na drugi kraj.

Rosyjskie usprawiedliwienie dla inwazji, i rosyjska propaganda są zaczerpnięte z izraelskiego podręcznika operacyjnego, który użyty był za każdym razem, gdy syjoniści najeżdżali na Strefę Gazy i Liban.).

W 1962 roku Stany Zjednoczone zagroziły użyciem broni jądrowej, jeśli Związek Radziecki nie wycofa swoich sił i rakiet z wyspy Kuba. Warto pamiętać, ze Kuba wtedy była suwerenem krajem jak Ukraina teraz Stany Zjednoczone w 1962 roku uważały obecność Sowietów i ich rakiet za egzystencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa USA, ponieważ Kuba jest ich sąsiadem. Historia się powtarza, ale nikt w Stanach Zjednoczonych i Unii Europejskiej nie chce mówić.

Mieszkańcy Europy nie zapomnieli o nazistowskiej okupacji i II Wojnie Światowej, i pragną, aby ten koszmar by nigdy się nie powtórzył.

Kiedy porównujemy kwestie ukraińskie i palestyńskie, pokazujemy hipokryzję Zachodu.

Zachód jest przeciwko rosyjskiej inwazji na Ukrainę, a jednocześnie popieram brutalną izraelską okupację

Palestyny

Palestyna, podobnie jak Ukraina, potrzebuje pokoju, wolności, globalnej solidarności, oraz prawdy w obliczu syjonistyczne terroryzmu, złożenia sankcje i bojkot Izraela.

Nidal Hamad

01 – Mars 2022