Mahmoud Issa i jego matka

Nie wpisujcie mojego imienia i nazwiska w żadnej nadchodzącej wymianie jeńców, jeśli moja matka nie będzie żyła.

Tak kilka miesięcy temu powiedział jeniec polityczne Mahmoud Issa, który od 1993 roku jest więziony w syjonistycznych więzieniach i którego matka wczoraj zmarła.

Od pierwszych chwil aresztowania bojownika Mahmuda Musy Issy syjonistyczny sąd okupacyjny nakazał zamknięcie domu jego rodziny w odwecie za nich, a jego ojciec zmarł dwa lata po aresztowaniu, a matka została pozbawiona odwiedzin, dopóki nie zakończył lat spędzonych w odosobnieniu.

Jego osiemdziesięcioletnia matka, Umm Muhammad, wspominała w wywiadzie dla prasy w zeszłym roku, szczegóły swojej pierwszej wizyty u syna w więzieniu w 2013 roku, po tym, jak zakończył okres odosobnienia w celi.

Mahmoud Issa i jego matka

Matka mówi, że mój syn dorósł i jego włosy posiwiały a jego twarz się zmieniła. „Chciałam go objąć i przytulić do piersi, i poczuć jego zapach.

Nieobecność Mahmuda przedłużała się, a w sercu wycieńczonej chorobą matki, która nie mogła już znieść trudu odwiedzania więzień, wzmogła się tęsknota, która śpi i budzi się, obejmując jego wizerunek, i modli się do Boga, aby ją obdarzył syn uwolnienia, zanim umrze.

Niestety dzisiaj przeczytałam wiadomość o jej śmierci w mediach społecznościowych.

Nie jestem w stanie nic powiedzieć, by pocieszyć więźnia Mahmuda Issę za utratę matki, gdy czekał, aż pocałuje ją w głowę i rękę, przyciśnie do piersi i skoordynuje jej błogosławiony zapach i powiew wolności w Jerozolimie.

PPP – Palestyna po polsku

Nidal Hamad

20-12-2021