Polski - Słowiańskiالأرشيف

Masakry w szpitalu medycznym Al-Nassera w Gazie

Nidal Hamad

Ponad 700 palestyńskich ofiar, masowe egzekucje dzieci i dorosłych, ranni, chorzy, kradzież narządów i odzieranie ofiar ze skóry.

Niektóre ofiary były pozbawione głów.

Część ciał ofiar wyparowała, a ich ślady zniknęły.

Być może stało się to w wyniku użycia śmiercionośnej broni i materiałów zakazanych na szczeblu międzynarodowym.

To jest terroryzm  izraelski i syjonizm.

Obrona Cywilna w Gazie ogłosiła wydobycie dużej liczby ciał zabitych męczenników z masowego grobu w kompleksie medycznym Al-Nassera w Khan Yunis.

Rzecznik Obrony Cywilnej Mahmoud Basal stwierdził, że do tej pory wydobyto ciała ponad 150 ofiar z masowego grobu, który liczy sobie 700 ofiar.

Ofiarami są palestyńscy uchodźcy, ranni, chorzy i personel medyczny ze   szpitalu Al-Nassera, gdzie izraelska armia syjonistyczna  dokonała straszliwych masakr i zniszczyła szpital.

Rzecznik Obrony Cywilnej Gazy Mahmoud Basal powiedział dziś, w niedzielę, 21 kwietnia 2024 r., że ciała niektórych ofiar zabitych przez izraelską armię okupacyjną w kompleksie medycznym Nasser w Khan Yunis wyparowały i zamieniły się w popiół, wzywając do wszczęcia międzynarodowego śledztwa .

Basal dodał, że to, co dzieje się w Strefie Gazy, to czystki etniczne przeprowadzane przez izraelską armię okupacyjną na ludności Gazy i nigdy wcześniej nie miało to miejsca w historii ludzkości, a użyta broń nigdy wcześniej nie została użyta.

Palestyńskie źródła medyczne podały, że ciała należały do ​​Palestyńczyków z różnych grup i w różnym wieku, którzy zostali zabici przez izraelską armię okupacyjną podczas szturmu na kompleks medyczny Al-Nasera i pochowano ich w zbiorowym grobie. Większość ofiar  stanowiły kobiety i dzieci.

Siły Obrony Cywilnej potwierdziły kontynuację działań poszukiwawczych i odzyskanie pozostałych ofiar, ponieważ duża ich liczba nadal przebywa na terenie kompleksu, i wskazały, że izraelscy okupanci rozbijają buldożerami dziesiątki ciał i zakopują je przed wycofaniem się z jakiegokolwiek obszaru w Strefie Gazy.

Dyrektor generalny Biura Informacyjnego Gazy powiedział telewizji Al.-Jazeera , że spodziewa się, że w masowych grobach będzie 700 męczenników, którzy zostali zamordowani przez izraelską armię okupacyjną w kompleksie medycznym Al- Nasera. Potwierdził to również Ismail Thawaba z dziedziny zdrowia w Gazie.

Nie zdziw się wcale

Nie zdziwcie się wcale, bo to jest Izrael i to są jego zachodni sojusznicy i przyjaciele. Tacy byli 100 lat temu i tacy się nie zmienili, ale ich terroryzm i uprzedzenia zostały ujawnione.

Nie zdziwcie się wcale, ponieważ to, co zobaczycie i przeczytacie, dzieje się w Gazie, w naszym świecie i w XXI wieku, gdzie Izrael, najpotężniejsza światowa siła okupacyjna, stworzył poligon do zabijania Palestyńczyków, i gdzie testuję broń izraelską, amerykańską, niemiecką, brytyjską, francuską i ogólnie zachodnią.

Dlatego każdy, kto ma jakiekolwiek wątpliwości, że rządy NATO, zwłaszcza te, o których wspomnieliśmy powyżej, nie są wrogiem narodu palestyńskiego, musi ponownie zweryfikować swoje myślenie i światopogląd. Wszyscy oni są współwinni lub wspólnikami ludobójstwa i jego kontynuacji po dziś dzień.

Zachodnia broń dostarczana „izraelskim” syjonistom i ich armii zamieniła okupowaną Palestynę, zwłaszcza Strefę Gazy, w największe pole eksperymentalne ludobójstwa i czystek etnicznych.

Od 7 października 2023 roku w Gazie dochodzi do tysięcy masakr, zbrodni przeciw ludzkości, aktów ludobójstwa, dokonywanych przez żołnierzy izraelskiej armii syjonistycznej, oraz najemników z krajów zachodnich, a liczba ofiar przekroczyła 130 tysięcy w tym zabitych, rannych, zaginionych, porwanych, przetrzymywanych a wśród nich są osoby starsze, chore, niepełnosprawne, dzieci, kobiety i mężczyźni.

Miasto Khan Yunis, liczące szacunkowo pół miliona mieszkańców, było ofiarą kilkudziesięciu masakr.

Zniszczono szpitale, budynki i wieżowce mieszkalne.

W masowej kampanii naziemnej rozpoczętej przez izraelską armię syjonistyczną przeciwko miastu Khan Yunis okupanci dokonali zabójstw i egzekucji, oraz  pochowali ciała ofiar w masowych grobach niedaleko i w szpitala Al- Nassera w Khan Yunis.

Wszystko to zostało powtórzone w innych szpitalach Strefy Gazy, które zamieniono w siedliska śmierci i masowe groby.

Odkryto dwa masowe groby.

O okropnościach, terrorze i rozdzierających serce scenach opowiedział dyrektor generalny Biura Informacyjnego Rządu w Gazie, Ismail Al-Thawabta, który poinformował o odkryciu dwóch masowych grobów w szpitalu Al-Nassera w Khan Yunis, wskazując, że znaleziono ciała bez głów i bez skóry, a niektórym z nich skradziono narządy.”

Ismail Thawabta powiedział: „Izraelscy okupanci przygotowali cmentarz wewnątrz murów kompleksu medycznego Al- Nasera, aby ukryć swoje zbrodnie”, sugerując, że „w masowych grobach znajduje się 700 ofiar, którzy zostali straceni przez okupantów wewnątrz kompleksu Al-Nasera w południowej Gazie.

Palestyńskie źródła medyczne, rządowe i medialne w Gazie potwierdziły, że jak dotąd  Obrona Cywilna odkryła dwa masowe groby w Kompleksie Medycznym Al-Nassera i oczekuje się, że będzie ich więcej, ujawniając, że izraelski okupator rozstrzelał dziesiątki uchodźców, rannych, chorych i personel medyczny, oraz że los kilkudziesięciu osób, które przebywały w Kompleksie Al-Nassera, jest nadal nieznany.

Al-Thawabah powiedział: „W Kompleksie Al-Nassera znaleźliśmy zwłoki bez głów i ciała bez skóry, a niektórym z nich skradziono narządy”.

Wezwał do wszczęcia międzynarodowego śledztwa w celu ustalenia przyczyn wyparowania i rozkładu ciał niektórych ofiar. Trwają poszukiwania zaginionych ofiar i ich ciał.

W związku z tym korespondent Palestyńskiego Centrum Informacyjnego poinformował, że załogi obrony cywilnej w Gazie odnalazły ciała 190 Palestyńczyków różnych grup i w różnym wieku z kompleksu medycznego Al-Nassera w mieście Khan Yunis. , podczas gdy dwa tysiące Palestyńczyków zniknęło po wycofaniu się izraelskiej armii.

Warto zauważyć, że Palestyńczycy w Gazie zeznali, że ofiary te zostały zebrane przez izraelską armię  okupacyjną i zbiorowo pochowane na terenie kompleksu medycznego, co wskazuje, że załogi Obrony Cywilnej w dalszym ciągu kontynuują poszukiwania i wydobywają pozostałe ciała.

Z kolei Raed Saqr, odpowiedzialny za ekshumację ciał z masowych grobów w szpitalu Al-Nasser, powiedział: „Sytuacja w kompleksie medycznym jest wyjątkowo katastrofalna”. Dodał: „Izraelski okupator stworzył w szpitalu masowy grób, a liczba zgłoszonych ofiar sięga setek. W ciągu kilku dni wydobywaliśmy ofiary za pomocą prostego sprzętu i metod ręcznych”.

W swoim przemówieniu dla mediów Saqr powiedział: Ekshumowano 150 ofiar, niektóre są znane, inne nieznane. Znane są chowane przez rodziny, a w przypadku nieznanych zdjęcia i dane są identyfikowane za pomocą kamery kryminalistycznej. Podkreślił, że informacje w dalszym ciągu są sprzeczne, a liczba ofiar pochowanych w zbiorowej mogile może wzrosnąć do kilkuset.

Palestyńczycy pracują w trudnych warunkach wojennych i przy braku niezbędnego sprzętu ratowniczego i pierwszej pomocy. Saqr mówił o tym, potwierdzając: „Sprzęt będący własnością Obrony Cywilnej jest zużyty, agencja straciła wiele sprzętu i pojazdów.

Nie mamy nawet prymitywnego sprzętu ”.

Cytat z palestyńskich mediów, źródeł medycznych, rządowych, zdrowotnych i medialnych w Strefie Gazy i poza nią.

21-04-2024