Polski - Słowiańskiالأرشيف

Okupowana Jerozolima 11-06-2023

Nidal Hamad

Według palestyńskich mediów w Jerozolimie –  okupowanej stolicy Palestyny, koordynator ds. humanitarnych na okupowanych terytoriach palestyńskich, Lynn Hastings, powiedziała, że ​​setkom Palestyńczyków w okupowanej Jerozolimie grozi przymusowe wysiedlenie.

W swoim tweecie na swojej oficjalnej stronie na Twitterze koordynatorka ONZ napisała: „Dzisiaj, w niedzielę starsi członkowie„ palestyńskiej rodziny Sub Laban mogą zostać eksmitowani ze swojego domu, w którym mieszkali od 1954 roku, na Starym Mieście, Jerozolimie”. Setkom Palestyńczyków grozi przymusowa eksmisja we Wschodniej Jerozolimie. Ta wyniszczająca praktyka – sprzeczna z prawem międzynarodowym – musi się skończyć” – dodała Hastings.

Należy zauważyć, że ,,izraelskie” władze okupacyjne wyznaczyły dziś, w niedzielę, 11 czerwca 2023 roku termin eksmisji rodziny Sub Laban z ich domu na rzecz kolonialnych i syjonistycznych osadników żydowskich.

W zeszły czwartek biuro Unii Europejskiej poinformowało w tweecie opublikowanym na swojej oficjalnej stronie na Twitterze, że „około 150 palestyńskich rodzin we Wschodniej Jerozolimie jest zagrożonych eksmisją i przymusowym wysiedleniem” przez ,,izraelskie” władze okupacyjne.

Unia Europejska ponownie potwierdziła swój sprzeciw wobec ,,izraelskiej” polityki osadniczej i środków podjętych w tym kontekście, w tym przymusowych wysiedleń.

Doświadczenia od czasu okupacji Palestyny ​​w 1948 roku nauczyły nas, że europejskie i zachodnie stanowiska są głośne i medialne, ale nie wzbogacają, ani nie przynoszą korzyści, ponieważ nie sprowadzają się do nałożenia sankcji na syjonistyczny, Izrael” , ani do bojkotu i ściganie syjonistycznych żydowskich zbrodniarzy wojennych i przywódców ,,izraelskiego”  państwa okupacyjnego , oraz postawienie ich przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym w Hadze pod zarzutem popełnienia zbrodni wojennych, czystek etnicznych i zbrodni przeciwko ludzkości.

@al-safsaf.com

Nidal Hamad

11-06-2023