Polski - Słowiański

Orban nazwał uchodźców „muzułmańskimi najeźdźcami”

Premier Węgier Viktor Orban nazwał uchodźców przybywających do Europy „muzułmańskimi najeźdźcami” i oświadczył, że jego kraj nie zamierza w przyszłości przyjmować imigrantów.

Według szefa węgierskiego rządu napływ ludności muzułmańskiej doprowadzi do powstania „równoległych wspólnot” wewnątrz państwa.

„Nie uważamy tych ludzi za muzułmańskich uchodźców, uważamy ich za muzułmańskich najeźdźców” — powiedział Orban gazecie Welt.

Wezwał również przywódców europejskich państw czołowych do okazania szacunku Węgrom. Według niego wiele krajów Unii Europejskiej oskarża węgierskie władze o to, że Budapeszt otrzymuje środki z Funduszu Spójności UE, ale odmawia przyjmowania uchodźców. Orban wyjaśnił, że wyodrębnienie pieniędzy dla Węgier z tej struktury w żaden sposób nie jest związana z kwestią uchodźców, ponieważ istnieje „sprawiedliwa równowaga” — strona węgierska otworzyła swój rynek dla wolnej konkurencji.

Pod koniec zeszłego roku Komisja Europejska złożyła pozew przeciwko Węgrom, Polsce i Czechom do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej za odmowę przyjęcia uchodźców w ramach programu relokacji imigrantów.

https://pl.sputniknews.com/swiat/201801087067790-sputnik-wegry-orban-uchodzcy/