Polski - Słowiańskiالأرشيف

Palestyna należy do Palestyńczyków – Tekst Nidala Hamada

Palestyna należy do Palestyńczyków

Palestyna należy do Palestyńczyków, niezależnie od ich przekonań i religii. Palestyńczycy szanują swój pluralizm religijny, i są narodem świeckim, który wierzy w sprawiedliwość, równość i wolność. Walczą przeciwko syjonistycznej okupacji, która wykorzystuje narrację religijną do zniewolenia Palestyny.

Kolonialny ruch syjonistyczny, który przybył do naszego kraju z Zachodu, jest tym, który wykorzystuje czynnik religijny do zniszczenia Palestyny.

Nie możemy też zapominać o tym, że ruch syjonistyczny, z którego zrodził się Izrael, jako żydowsko-syjonistyczne państwo, jest rasistowskim i faszystowskim ruchem kolonialnym z hasłami o religijnej przykrywce, a jego istota jest taka sama jak niemieckiego nazizmu. Podobieństwo między nimi jest ogromne.

Mimo, że 72 lata minęło od podboju naszego kraju, dla nas, Palestyńczyków, obszar Palestyny z północy na południe wynosi 27 027 kilometrów kwadratowych. A okupowana Palestyna, gdzie obecnie znajduje się Izrael, jest naszym państwem.

Jeśli chodzi o ograniczoną władzę samorządowa na okupowanym Zachodnim Brzegu Jordanu, to jest to zwykła kpina. W rzeczywistości Autonomia Palestyńska nie ma jakiejkolwiek władzy i rzeczywistych uprawnień. Każdy izraelski żołnierz może zatrzymać i aresztować prezydenta Autonomii Palestyńskiej na każdym punkcie kontrolnym armii izraelskiej, na Zachodnim Brzegu Jordanu.

Jako Palestyńczyk, które stracił swoją nogę na wojnie patrzę na zdjęcia dzieci naszych bez nóg. Przypominają one mnie. Wola dobrego człowieka pozostaje silniejsza niż zaciekłość okrutnego i dzikiego człowieka. Okupacja syjonistyczna jest dzika i nieludzka.

Slogan syjonistów jest następujący: ,,Dobry Arab to martwy Arab”. Syjonizm i nazizm to w dużej mierze dwie podobne do siebie rasistowskie teorie. Była między nimi współpraca w eliminowaniu Żydów, którzy odmówili imigracji z Niemiec i Europy do Palestyny, oraz w wysiedlaniu tych, którzy podporządkowali się żądaniom syjonizmu, nazizmu, faszyzmu i przenieśli się do Palestyny.

Izraelscy przestępcy, którzy twierdzą, że Bóg uczynił z nich, naród wybrany są nikim innych, niż rasistami. Bóg nie jest rasistą i nie jest podobny do Hitlera, Herzla, Benguriona, Mussoliniego, Franco, Sharona, Trumpa i Netanjahu. Dla Boga wszyscy ludzie są równi. Bóg z pewnością potępia tych, którzy, mordują, wysiedlają i gwałcą.

Bóg jest po stronie tych, którzy walczą z tyrania, rasizmem, faszyzmem i niesprawiedliwością.

Rasistowskich mordercy zabijają w imieniu Boga, ale my wiemy, że to nie Bóg każe im zabijać. Bóg nie ma z tym nic wspólnego. Bóg nigdy nie uczynił syjonistów ,,narodem wybranym”.

Zbrodnie i gwałty dokonane na Palestyńczykach zawsze będą hańba dla świata.

Przestępcy i mordercy!

Pozwólcie niewinnym dzieciom żyć w pokoju.

Kto nie działa na rzecz wyzwolenia siebie, swojego kraju i swego narodu, nie odniesie korzyści ani dla siebie, ani dla swojego życia.

Dla człowieka sprawiedliwego życie jest ideą i przesłaniem, które ma zawsze stać w zgodzie z prawdą, wolnością, równością i sprawiedliwością. Nie można tego osiągnąć bez cierpliwości, wytrwałości i długiej walki o lepszą przyszłość.

Wy Polacy zawsze walczyliście o wolność dla Waszego kraju. Chwyciliście za broń i walczyliście o wyzwolenie Polski spod okupacji. Nikt nie odważył powiedzieć, że wasza walka z bronią w ręku była terroryzmem, ani, że wasi bojownicy byli terrorystami. Co roku wspominacie swoje zmagania, swoich bohaterów, swoje ofiary i swoich męczenników.

Na koniec pozwólcie, że pożyczę od was Polaków, którzy bohatersko walczyli o wolność i ginęli, wasze hasło i ten akapit z waszego hymnu narodowego, ponieważ jest on odpowiedni dla nas, Palestyńczyków, w naszej walce o wolność i niepodległość:

„Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy. Co nam obca przemoc wzięła, szablą odbierzemy.

Marsz, marsz Dąbrowski, z ziemi włoskiej do Polski. Za twoim przewodem złączym się z narodem.”

My też będziemy śpiewać: ,,Palestyna nie umrze tak długo, jak będziemy żyli i będziemy walczyć o jej wolność i niepodległość, oraz o powrót jej mieszkańców ze wszystkich zakątków świata do swoich domów”.

Nidal Hamad

26-09-2020