Palestyńska rodzina Mahajnah i izraelski rasizm

Nidal Hamad

W 1948 roku uzbrojone żydowskie syjonistyczne bojówki popełniały zbrodnie wojenne i wypędziły Palestyńczyków ze ich miast i wsi.

Zanim wejdziemy w tę historię i zaczniemy mówić o żydowsko-syjonistycznym rasizmie, konieczne jest wyjaśnienie polskim czytelnikom, dlaczego jest około 2 milionów Palestyńczyków posiadających obywatelstwo izraelskie.

Zginęło wielu Palestyńczyków, a wielu innych udało się jako uchodźcy do Libanu, Syrii, Egiptu i Jordanii, gdyż te kraje są sąsiadami Palestyny.

Powstałe syjonistyczne państwo ,,Izrael” zezwoliło 150 tysiącom Palestyńczyków na osiedlenie się w ,,Izraelu”, aby mieć tanią siłę roboczą na ruinach palestyńskich miast i wsi.

W tym czasie Palestyńczycy mieli dwie możliwości: albo musieli udać się na emigrację, albo musieli zaakceptować życie w stanie wojennym i w syjonistycznym państwie, Izrael”.

Ci z Palestyńczyków którzy wybrali tą drugą opcję uzyskali izraelskie obywatelstwo.

Obecnie liczba Palestyńczyków posiadających, izraelskie” obywatelstwo wynosi około 2 miliony osób. Palestyńczycy żyją na swojej ziemi pod syjonistyczną okupacją i rasizm izraelskim.

dr Mahajnah

Teraz wiadomość:

Dzisiaj, w niedzielę, 27 listopada 2022 roku palestyński lekarz Ahmed Mahajna, ( specjalista leczenie serca i płuc) z Umm al-Fahm, został zwolniony z pracy w szpitalu Hadassah. Powodem zwolnienia przez ,,izraelskiego” dyrektora był fakt, że palestyński lekarz Ahmed Mahajna ofiarował rannemu palestyńskie mu nastolatkowi kawałek ciastka, które to dziecko tak bardzo pragnęło.

Ten nastolatek to 16-letni Palestyńczyk Muhammad Abu Qtaish, który został postrzelony przez, izraelskich” żołnierzy, którzy twierdzą, ze palestyński chłopiec przeprowadził atak z nożem w ręku w dzielnicy Sheikh Jarrah, w okupowanej Jerozolimie.

,,Izraelscy” żołnierze postrzelili w płuco Muhammada Abu Qtaisha na boisku piłkarskim, na którym grał tego dnia.

Strona internetowa palestyńskiego ruchu Abnaa al-Balad w Galilei wydała oświadczenie: ,,Historia palestyńskiego lekarza jest następująca. W szpitalu odbyła się uroczystość i postanowiono rozdać resztę słodyczy dzieciom na różnych oddziałach szpitalnych. Leżał tam ranny palestyński nastolatek Muhammad Abu Qtaish. Palestyński lekarz Ahmed Mahajna dał mu kawałek ciastka, podobnie jak reszcie innych chorych dzieci. “.

Dr Ahmed Mahajna to syn znanej i szanowanej palestyńskiej rodziny. Jego brat jest prawnikiem broniącym palestyńskich więźniów, którzy uciekli z syjonistycznego więzienia Gilboa. Raslan Mahajna ( ojciec lekarza Ahmeda Mahajny) także jest bardzo znanym prawnikiem i broni palestyńskich więźniów

Podsumowując: ,,izraelskie” władze okupacyjne potraktowały podanie tego kawałka ciastka jako pretekst do zemsty na palestyńskiej rodzinie Mahajna.

al-safsaf.com

Nidal Hamad

27-11-2022