Polski - Słowiański

Poranny męczennik – Rashad Abu-Shawar

Poranny męczennik – Rashad Abu-Shawar

 

W drugiej połowie marca 2009 roku w środkach masowego przekazu pojawiły się zdjęcia żołnierzy izraelskich ubranych w koszulki z podobizną martwych palestyńskich dzieci, opłakujących je matek oraz meczetów zniszczonych w wyniku bombardowan izraelskich samolotow.

 

Na jednej z koszul widnieje zdjęcie ciężarnej, palestyńskiej kobiety z nakreślonym kółkiem i krzyżykiem w środku – tarcza – oraz napisem

“jedną kulą zabijesz dwie osoby”

 

Kolejny T-shirt przedstawia zdjecie martwego palestyńskiego dziecka i opłakujacej go matki – napis glosi:”trzeba było użyć prezerwatywy”.

 

W piątek, 4-ego lipca 2014 roku kondukt żałobny pożegnał Mohammada Abu Khdeir – palestynskiego chłopca porwanego przez osadników żydowskich. Porywacze wlali swojej ofierze siła benzynę do ust, maltretowali, oblali benzyną i podpalili w lesie w pobliżu miejscowości Deir Yaseen.

 

Porywacze nie byli zwyczajnymi degeneratami ….o, nie. Proszę uważnie przeczytać to co napisałem na początku – sami odpowiedzcie na pytanie jaka jest moralność i kultura tego syjonistycznego stworu.

 

Czyn popełniony przez nikczemnych osadników odzwierciedla moralność armii syjonistycznej .

 

Teodor Herzel w swojej książce (“Państwo żydowskie”) napisal, że należy zlikwidować i usunąć wszystko co palestyńskie. I tak czynią wszyscy przywódcy Izraela zgodnie z rasistowskimi założeniami tworcy syjonizmu.

 

Zamorodwanie Mohammeda Abu-Khdeir nie jest odwetem za porwanie trzech osadników żydowskich – osadnicy od lat codziennie atakują Palestyńczyków, zabijają ,wycinają drzewa oliwne, zatruwają wodę, sieją strach nie zważając na rezolucje ONZ czy opinię społeczności międzynarodowej. Izrael od lat cieszy sie bezwzględnym poparciem militarnym, politycznym oraz finansowym Stanów Zjednoczonych, ktore blokują każdą rezolucję ONZ.

 

Lincz na Mohammedzie oraz podrzucenie, tego co zostało z jego zwłok do lasu niedaleko Deir-Yaseen to celowa i chłodna kalkulacja mająca na celu przypomnienie Palestyńczykom, że zwyrodnialcy syjonistycznego stworu są gotowi powtórzyć masakrę, ktora miała miejsce w Deir-Yaseen w 1948r. kiedy to zebrano wszystkich mieszkańców wioski na centralnym placu i rostrzelano.

 

 

Sygnał który chcieli przekazać Palestyńczykom dotarł do adresata, sygnał poprzedzony wściekłą akcją nienawiści w środkach masowego przekazu prowadzoną  przez izraelskich polityków jak również rabinów nawołujących do zamordowania Palestyńczyków, konfiskaty ich ziemi, wyburzeń domów oraz budowy kolejnych nielegalnych osiedli w Palestynie.

 

Rasistowski stwór nie mający żadnych zahamowań został stworzony  bez żadnych podstaw prawnych, przy uzyciu sily i poparciu Brytyjczyków a następnie Stanow Zjednoczonych. Nie bez znaczenia pozostaje również rola Francji i Niemiec (odszkodowania wojenne) oraz pomoc militarna:

czołgi, okręty podowodne i inne zaawansowane uzbrojenie, wszystko co może służyć do zabijania i likwidacji Palestyńczyków.

 

Palestyńczycy nie przestraszyli sie, pozbierali to co zostało ze spalonych zwłok chłopca i wyszli tysiącami na ulice: starzy i młodzi, kobiety  mężczyźni i dzieci, stawiajac czoło armii okupanta na ulicach Jerozolimy i Shufat, niedaleko cmentarza, na którym pochowano Mohammada – porannego meczennika.

 

Wataha zdziczałych osadników przychodzących z ciemnogrodu historii naładowana jest nienawiścią, rasizmem oraz najniższymi instynktami. Wydawalo im sie, że ich zbrodnie podważa wiarę Palestyńczyków w słuszność ich sprawy, ale odpowiedż była jednoznaczna – zjednoczenie w walce o słuszne prawo do ojczyzny. Spalone zwłoki chłopca  zjednoczyły wszystkich Palestyńczyków bez względu na miejsce zamieszkania – na terenach okupowanych,w obozach dla uchodźców czy diasporze na całym świecie.

Tym razem skandowano – nie ma pokoju z mordercami, porozumienia z Oslo są martwe a jedyna słuszna droga to ruch oporu.

 

ترجمة خاصة بموقع الصفصاف

al-safsaf.com

اترك تعليقاً