Polski - Słowiańskiالأرشيف

Przeszłe i obecne wypowiedzi Bidena – Nidal Hamad

W wieku 57 lat, kiedy był jeszcze senatorem, a konkretnie w 1999 roku, obecny prezydent USA Joe Biden wezwał do zaatakowania Jugosławii,, zniszczenia jej, eksterminacji jej ludności oraz aresztowania Slobodana Milosevicia i jego ministrów.

W tym czasie Amerykanie byli zachwyceni klęską Związku Radzieckiego i upadkiem obozu socjalistycznego. Obecność „alkoholika” Jelcyna, jako prezydenta słabej i pokonanej Rosji pomogła Amerykanom brutalnie interweniować militarnie w krajach uważanych za sojuszników Rosji, takich jak Jugosławia.

W tym czasie Stany Zjednoczone realizowały swoją politykę przygotowaną po upadku Związku Radzieckiego, Układu Warszawskiego i Muru Berlińskiego. Celem tej polityki była likwidacja wszystkiego, co związane z obozem socjalistycznym w Europie i na świecie.

Oczywiście nie jest niczym dziwnym, że amerykańscy politycy wygłaszają tak agresywne oświadczenia i bezczelne groźby pod adresem państw i narodów. Po tym, jak samozwańczo mianowali się liderami świata, to stali się bardziej agresywni, aroganccy i barbarzyńscy. Zaatakowali wiele krajów, dokonali masakr, użyli broni zakazanej na całym świecie, oraz zabili i zranili miliony ludzi w różnych krajach.

Ci, którzy myślą, że przywódcy kapitalizmu i opresyjnego imperializmu amerykańskiego mają ludzkie sumienia lub uczucia, są w błędzie. Gdyby tak było, nie nałożyliby niesprawiedliwej i barbarzyńskiej blokady na Kubę przez ponad pięćdziesiąt lat, ani na Iraku itd.

W wieku 79 lat senator Joe Biden został prezydentem Stanów Zjednoczonych po wygraniu wyborów i pokonaniu aroganckiego i lekkomyślnego Donalda Trumpa. Zamiast iść na emeryturę i zostać w domu z dziećmi i wnukami, Biden zdecydował się spełnić swoje marzenie o prezydenturze i to mu się udało.

Drugiego dnia swojej wizyty w Polsce, w sobotę 26 marca 2022 roku, Joe Biden przemawiał w stolicy Polski – Warszawie. Powiedział ze należy obalić prezydenta Rosji, Władimira Putina, i nazwał go rzeźnikiem i mordercą.

Jest to bardzo niebezpieczna eskalacja stanowiska USA i może być wstępem jeszcze bardziej agresywnych działań po wojnie na Ukrainie.

Oczywiście Joe Biden wie, że Rosja jest nuklearnym supermocarstwem Rosją a konfrontacja z nią nie będzie żartem, ani wycieczką turystyczną, jak to miało miejsce w dniu, w którym amerykańscy marines najechali na Panamę i Grenadę.

W raporcie opublikowanym przez Washington Post w niedzielę, 27 marca 2022 roku, dziennikarze Tyler Biger i Matt Weiser napisali: „Prezydent USA, Joe Biden wywołał sensację, oświadczając, że rosyjski prezydent Władimir Putin „nie może pozostać u władzy”.

Wywołało to popłoch wśród urzędników, co doprowadziło do przepychanka urzędników Izby Reprezentantów Białego Domu.

Autorzy raportu zauważyli, że Joe Biden często przypominał swoim słuchaczom podczas kampanii wyborczej o ciężarze, jaki mogą nieść słowa prezydentów. Mówił, że słowa prezydentów mogą poruszyć rynki” i „mogą wysłać naszych odważnych mężczyźni kobiety na wojnę”. ”, oraz „Mogą przynieść pokój”.

Kilka dni temu nadeszła 23 rocznica amerykańskiej agresji na Jugosławię w 1999 roku.

Samoloty amerykańskie i NATO zbombardowały Jugosławię podczas brutalnej agresji, która zabiła tysiące ludzi.

W tym czasie prezydent USA, Joe Biden był jeszcze senatorem. Wezwał wtedy do rozpoczęcia ofensywy lądowej i okupacji Jugosławii, podobnej tej, kiedy to Amerykanie okupowali Niemcy i Japonię w 1945 roku.

To jastrzębie wezwanie Bidena doprowadziło do skrajnej eskalacji militarnej, do tego stopnia, że groziło ludobójstwem Jugosłowian.

Wszyscy wciąż pamiętamy w pod koniec II Wojny Światowej Amerykanie użyli bomba atomowej przeciwko Japonii, w sierpniu 1945 roku, atakując Hiroszimie i Nagasaki.

Dlatego często mówię, że zagrożenie dla ludzkości w Stanach Zjednoczonych i syjonistycznym Izraelu, gdyż te kraje mogą użyć broni jądrowej.

Niektórzy mogą zapytać, dlaczego?

Bo to dwa sztuczne kraje bez tożsamości i bez historii.

Stany Zjednoczone zostały mieczem, ogniem i krwią, na kościach i czaszkach północnoamerykańskich Indian. Syjonistyczni Izraelczycy zbudowali, Izrael ” na kościach i czaszkach Palestyńczyków.

Niedawno niektóre amerykańskie i międzynarodowe media i strony internetowe opublikowały stare wideo Joe Bidena z czasów kryzysu w Jugosławii.

W tym czasie Biden był uważany za jednego z jastrzębi Stanów Zjednoczonych, ponieważ ingerował w sprawy innych krajów, i domagał się militarnej interwencji USA, oraz kontroli nad narodami i krajami na całym świecie.

Kiedy wrócimy do maja 1999 roku, znajdziemy wywiad z senatorem Joe Bidenem, w którym powiedział: „Musimy udać się bezpośrednio do Belgradu i aresztować prezydenta Jugosławii Slobodana Miloszevicia. Zawsze mówiłem, że musimy przejść do ofensywy lądowej i musimy ogłosić, że będą ofiary wśród Amerykanów.

Musimy udać się do Belgradu i musi nastąpić okupacja tego kraju w stylu japońsko-niemieckim z czasów II Wojny Światowej. Jugosłowiański prezydent i jego ministrowie powinni być osądzeni publicznie”.

Na innym starym filmie rozpowszechnianym przez amerykańskich aktywistów, Joe Biden wezwał do zbombardowania i całkowitego zniszczenia Serbii.

W 199 roku Stany Zjednoczone i NATO zaatakowały Jugosławie, i dokonywały bombardowań przez 78 dni, a agresja doprowadziła do wielkich zniszczeń w kraju.

Podczas agresji na Jugosławie zginęło około 5 tysięcy osób, a ponad 10 tysięcy zostało rannych.

Zdecydowana większość ludności Europy Środkowej Wschodniej, a wiec w krajach, w których rządziły partie komunistyczne, przejawia wrogość i i nienawiść do Rosji.

Jednocześnie ludność krajów Europy Środkowej i Wschodniej kocha Stany Zjednoczone, które uważają za oazę globalnej demokracji, cywilizacji, i postępu na tym świecie.

To myślenie wśród tych ludzi wynika z dwóch powodów.

Pierwszym jest to ze Związek Radziecki narzucił system komunistyczny w Europie Środkowej i Wschodniej w 1945 roku.

Drugim powodem jest nieznajomość historii świata i role zachodu w kolonizacji tego świata, oraz przejmowanie przez narodów w Europie środkowej trendów kulturalnych ze świata zachodniego.

Kiedy im mówisz, to jest polityka podwójnych standardów, oni odpowiadaj, że Ukraina jest ich sąsiadem i na jej granicach, a Palestyna leży gdzieś daleko i niewiele o niej wiedzą.

Ponadto mieszkańcy Europy Środkowej i Wschodniej podejrzliwi wobec Arabów i muzułmanów.

Dotyczy to również niektórych katolickich i prawosławnych duchownych, którzy podżegają przeciwko muzułmanom.

Przyczyną jest też to ze pseudo- muzułmańskie grupy terrorystyczne jak Al-Kaida i, Państwo Islamskie ” ISIS wypaczyły Islam, i dokonały zamachów terrorystycznych.

Z drugiej strony mieszkańcy Europy Środkowej i Wschodniej w przeciwieństwie do Zachodu, że nie uznają swoich Żydów mieszkających w ich krajach za obywateli. Uważają Żydów za zupełnie odrębny naród.

Służą tym samym idei syjonistycznej i ideom sił nazistowskich i faszystowskich, które chcą, aby ludność wyznania żydowskiego była częścią chrześcijańskiej, świeckiej, a czasem ateistycznej Europy.

Czy to nie jest dziwne i nie skłania do myślenia?

Skąd ta europejsko-syjonistyczna umów, aby izolować europejskich obywateli wyznania żydowskiego i zachęcać ich do emigracji do okupowanej Palestyny.

Być może to zbieżność interesów między ideami syjonistycznymi a europejskimi ideami nacjonalistycznymi.

Tak przecież narodził się Izrael.

Naziści i faszyści zamordowali Żydów, lub zmusili ich za pośrednictwem syjonistycznych organizacji do emigracji do arabskiej Palestyny.

Syjoniści podstępem zdobyli Palestynę.

Jest to zbrodnia, za którą odpowiedzialność ponoszą USA i wszystkie kraje europejski i Organizacja Narodów Zjednoczonych.

Nidal Hamad – norweski pisarz, poeta i dziennikarz

29-03-2022