Polski - Słowiańskiالأرشيف

Suzy i jej ojciec – Nidal Hamad

O tragediach i nieszczęściach mieszkańców Gazy podczas syjonistycznej agresji na w maju 2021.

7-letnia Suzy, niestety, kilka dni temu straciła matkę i czwórkę rodzeństwa w izraelskim ataku rakietowym wymierzonym w dom jej rodziny.

W szpitalu Shifa w Strefie Gazy, Suzy leży ze swoim ojcem. Oboje zostali ranni w wyniku nalotu na dom rodziny.

Jej ojciec, Riad Eshkontana (42 lata.) próbuje wyzwolić ją z szoku po tej tragedii, mimo że potrzebuje również kogoś, kto pomógłby mu pokonać te same psychiczne i fizycznie rany, które powstały po zabiciu wszystkich członków jego rodziny, z wyjątkiem jego małej córki Suzy.

Suzy została wyciągnięta z gruzów w niedzielny poranek 16 maja 2021 roku, kilka godzin po tym, jak izraelski nalot zniszczył dom jej rodziny, zabił jej matkę i rodzeństwo.

W szpitalu Suzy zobaczyła swojego ojca, który został ranny i był w szoku z powodu tego, co spotkało jego rodzinę.

,,Wybacz mi, moja córko. Chciałaś żeby Cię uratować, ale nie mogłem się ruszyć, nie mogłem Cię znaleźć”. To były pierwsze słowa, które powiedział jej ojciec, kiedy spotkali się na dwóch sąsiednich łóżkach szpitalnych.

W raporcie ze Strefy Gazy dla norweskiej gazetę Dagbladet, izraelska dziennikarka i ekspertka Strefy Gazy, Amira Hass napisała 19 maja 2021:

„Izrael celowo unicestwia całe palestyńskie rodziny. Rodziców i dzieci. Niemowlęta i dziadków. Naloty bombowe miały miejsce po decyzji na wyższym szczeblu systemu i są wspierane przez wojskowych prawników ”,

Zbrodnie izraelskie nie przejdą bez kary.

Tylko zbrodniarze mogą nazwać zabijanie dzieci w Gazie, jako izraelskie prawo do obrona siebie.

22-05-2021

Suzy i jej ojciec – Nidal Hamad