Polski - Słowiańskiالأرشيف

Tunel wolnosci – Tekst Nidal Hamad

Sieściu Palestyńczykom udało się uciec z izraelskiego więzienia.
Tunel wolnosci
Dowiedz się o sześciu palestyńskich więźniach, którzy uciekli z izraelskiego więzienia Gilboa w okupowanej Palestynie.
Sześciu bojowników palestyńskiego ruchu oporu, z których 4 zostało skazanych na dożywocie., Wykopało tunel i uciekło z izraelskiego więzienia. Odnieśli praktyczne i moralne zwycięstwo nad syjonistyczną okupacją i terroryzmem.
Nie pierwszy raz Palestyńczykom udało się uciec z izraelskiego więzienia, które są podobny do niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych, ale są o wiele gorsze, jeśli chodzi o praktykowanie tortur i upokarzanie palestyńskich więźniów;, kobiet, mężczyzn i dzieci.
Jestem pewien, że nie jest to ostatnia ucieczka, ponieważ więźniowie tęsknią za wolnością, a także za wyzwoleniem Palestyny spod syjonistycznej okupacji.
Wszyscy Ci więźniowie, którzy uciekli z więzienia pochodzą z dystryktu Jenin, na okupowanym Zachodnim Brzegu Jordanu.
Są to:
1- Mahmoud Al-Ardah (46 lat) – przewódca tej grupę, przetrzymywany w więzieniu od 21 września 1996 roku, i oprócz skazany na 15 lat i na dożywocie.
2- Zakaria Al-Zubaidi (45 lat) – został aresztowany w mieście Ramallah na okupowanym Zachodnim Brzegu Jordana
u, 27 lutego 2019 roku. Nie postawiono mu zarzutów ani go nie skazano.
3- Yaqoub Mahmoud Ahmed Qadri (39 lat) – został aresztowany 18 października 2003 roku.
W 2004 roku został skazany dwukrotnie na dożywocie i 35 lat, a w 2014 roku próbował z grupą więźniów uciec tunelem z więzienia Szata, ale próba się nie powiodła.
4 – Munadil Yaqoub Abdul-Jabbar Nafi’at (32 lata) – był przetrzymywany przez lata bez postawienia mu zarzutów ani skazania.
5 – Ayham Fouad Nayef Kamamji (35 lat.) – Został aresztowany przez izraelskie siły okupacyjne 4 lipca 2006 roku i dwukrotnie skazany na dożywocie.
6- Muhammad Kassem Ahmad Ardah (39 lat) – 16 maja 2002 roku został aresztowany w mieście Ramallah i skazany na 3 dożywocia i 20 lat.
Nidal Hamad
al-safsaf.com
6-09-2021