Uzbrojeni osadnicy żydowscy atakują delegację dyplomatyczną EU

Uzbrojeni osadnicy żydowscy atakują delegację dyplomatyczną na wschód od Ramallah.

Unia Europejska wzywa ,,izraelskie” władze okupacyjne do „podjęcia działań przeciwko osadnikom”

Okupowane Ramallah 20.09.2023 – W środę uzbrojeni żydowscy osadnicy syjonistyczni zaatakowali europejską delegację dyplomatyczną podczas jej podróży do społeczności beduińskiej Wadi al-Siq zagrożonej przymusowymi wysiedleniami, w pobliżu Deir Dibwan, na wschód od Ramallah.

,,Izraelska” organizacja praw człowieka B’Tselem, która zorganizowała wycieczkę, z udziałem dyplomatów z 10 krajów Unii Europejskiej, poinformowała, że ​​uzbrojeni osadnicy zaatakowali uczestników wycieczki, oraz obywateli Palestyny ​​zamieszkujących obszar sklasyfikowany jako obszar C.

Organizacja dodała, że ​​delegacja kontynuowała podróż do miasta Al-Taybeh, które znajduje się na obszarze zwanym B), aby uniknąć konfrontacji z żydowskimi osadnikami, jednak ci w dalszym ciągu ścigali delegację do miasta Al -Taybeh, a jeden z nich wymierzył broń w stronę delegacji, grożąc, że do nich strzeli.

Unia Europejska stwierdziła, że ​​podczas podróży dyplomatycznej do społeczności palestyńskich w obszarze C, które zostały wysiedlone lub którym groziło wysiedlenie, europejscy dyplomaci i inne osoby padły ofiarą brutalnych prześladowań ze strony żydowskich osadników.

Izraelski Żyd ma prawo do tego, do czego nie ma prawa żaden inny człowiek w naszym świecie.

@al-safsaf.com
20-09-2023
Nidal Hamad