Polski - Słowiańskiالأرشيف

Wojna eksterminacyjna w Gazie zabija piłkarzy i ich rodziny

Nidal Hamad

Najnowszym z nich jest zawodnik Ahmed Abu Al-Atta, który poniósł śmierć męczeńską w piątek 21 czerwca 2024 r.

,,Izraelska” okupacja, wykracza poza wszelkie prawa międzynarodowe, nie szanuje ich i stale je narusza, i w dalszym ciągu zabija coraz więcej sportowców i piłkarzy w toczącej się wojnie unicestwienia przeciwko Gazie. Brutalna wojna eksterminacyjna toczona jest od 9 miesięcy, w świetle milczenia i dekadencji arabskich reżimów, oraz w świetle milczenia i stronniczości zachodnich rządów, które w większości z wspierają syjonistów w sposób prymitywny i bezwstydny, tak jak robią to w szczególności Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i Niemcy.
Ahmed Abu Al-Atta jest niestety kolejną ofiarą wśród szeregów palestyńskich sportowców w Gazie. Syjoniści zbombardowali jego dom w północnej Gazie i zabili go wraz z żoną i dziećmi 21 czerwca 2024 roku. Zrobili to przy użyciu amerykańsko-niemieckich bomb.

Zawodnik Ahmed Abu Al-Atta (33 lata) grał w piłkę nożną przez 15 w kilku palestyńskich klubach, w szczególności Al-Shujaia, Al-Sadaqa i Al-Ahly. Był znanym zawodnikiem w palestyńskim.
Ahmed Abu Al-Atta nie jest pierwszą palestyńską ofiarą wśród sportowców ani nie ostatnią w tej krwawej wojnie, w której naród palestyński jest unicestwiany w Gazie.

Według najnowszych statystyk przygotowanych przez Palestyński Związek Piłki Nożnej, który monitoruj zbrodnie naruszenia izraelskiej okupacji wobec palestyńskich sportowców od początku agresji w październiku 2023 r., liczba męczenników wśród sportowców wzrosła do 185 ofiar. Jak podaje strona internetowa „Al-Resala Net” z Gazy, wśród nich jest 110 członków Związku Piłki Nożnej, w tym 26 dzieci i 78 młodych ludzi.

Swoją drogą izraelska armia okupacyjna wciąż aresztują dużą grupę palestyńskich sportowców, zwłaszcza ze Strefy Gazy.
Syjonistyczna izraelska armia okupacyjna bombarduje także budynki, instytucje sportowe, kluby i stadiony w całej Strefie Gazy.

Aktywiści z całego świata rozpoczęli kampanię żądającą od federacji sportowych ukarania „Izraela” i uniemożliwienia mu udziału w międzynarodowych turniejach.
Jednakże „Izrael” nadal gra i nie został ukarany tak, jak Rosja Widzimy tu wyraźne podwójne standardy i wspierane przez Zachód terroryzmu syjonistycznego.

Polski klub piłkarski Cracovia udostępnia swój stadion izraelskim klubom występującym w europejskich pucharach.
Jest to hańba dla każdego człowieka, który ma sumienie, odczuwa cierpienie i ból innych i szanuje siebie, swój naród, swoją historię i swoje człowieczeństwo. Należy zaznaczyć, że władze miasta Łodzi i odmówiły udostępnienia stadionów izraelskiej drużynie Maccabi Hajfa w odpowiedzi na żądania polskich działaczy i kibiców potępiających ludobójstwo i solidarnych z Palestyną.

23 czerwca 2024
@nidalhamad

@al-safsaf.com