36 rocznica masakrę w obozie Sabra I Szatila

 16-09-2018

 36 rocznica masakrę w obozie Sabra I Szatila w Bejrucie.

Masakra z dni 16,17 I 18 września 1982 roku została wykonana przez faszystowskich libańskich, pro izraelskich i po przez pomocy i ochronie armii izraelskiej, pod dowództwem , słynnego mordercy i terrorystą,Generala Ariela Szarona, minister obrony wtedy , potem premierem Izraela aż do śmiecie.

W masakrze zginało ponad 3000 cywilów palestyńskich, większość dzieci , kobiet, starze ludzie i chorych.

Nikt z odpowiedzialnych za masakrę nie został ukaryny do dziś.

Nie zapomnimy

Nie zapomnimy zabicia ponad 3000 osób, dzieci, kobiet, osób starszych i niemowląt … bez broni, a izraelskie buldożery zebrały ich ciała i wrzuciły je do wielkich specjalnych dziur bez litości, jakby zbierały śmieci …

Nie zapomnimy wielu osób, które zostały porwane w tym czasie. i rodziny nie znają losu ich krewnych do dnia dzisiejszego. Ale wciąż marzą o ich powrocie.

Nikt z odpowiedzialnych za masakrę nie został ukarany do dziś.

Jako 19 latek straciłem nogę w masakrze po walce z czołgami izraelskimi na bramy obozu Szatila i Sabra. Widać to na jeden ze zdjęć.

Więcej info o tym wszystkim radze czytać mój otwarte list do dr Swee Chaj Ang.

http://www.al-safsaf.com/d-r-swee-chai-ang-autor-nidal-ham…/

 

 

 

LEBANON – SEPTEMBER 21: The massacre of Palestinians in Sabra and Shatilah in Beirut, Lebanon on September 21, 1982 – Surviving families returned to the refugee camps of Sabra and Shatila near Beirut to assess the extent of the massacre of 300 to 1500 Palestinians by Christian militiamen . The killong took place while the Israeli army was stationed around the Palestinian refugee camps. (Photo by Alain MINGAM/Gamma-Rapho via Getty Images)