Polski - Słowiańskiالأرشيف

300 żydowskich uchodźców z Ukrainy leci do okupowanej Palestynie.

Pierwszych 300 ukraińskich uchodźców pochodzenia żydowskiego zostanie oficjalnie przetransportowanych w niedzielę trzema prywatnymi samolotami „izraelskimi” z Warszawy, Budapesztu i Mołdawii do okupowanej Palestyny.

Izraelska gazeta „Israel Hayom” podała w piątek wieczorem, że w niedzielę spodziewane są trzy samoloty dla 300 żydowskich uchodźców, którzy uciekli z Ukrainy.

Według szacunków na Ukrainie mieszka od 150 do 200 tysięcy Żydów. Wcześniej premier Izraela Naftali Bennett powiedział:

(Każdy Żyd i Żydowka na całym świecie doskonale wiedzą, że czekamy na nich tutaj i że drzwi Państwa Izrael są zawsze otwarte.)

Prawo izraelskie przyznaje Żydom i ich dzieciom, wnukom i małżonkom prawo do uzyskania obywatelstwa izraelskiego po przybyciu do okupowanej Palestyny.

To samo syjonistyczne prawo uniemożliwia Palestyńczykom powrót do ich okupowanych domów, a od czasu okupacji Palestyny ​​w 1948 roku i ogłoszenia utworzenia syjonistycznego „izraelskiego” państwa żydowskiego w krajach na całym świecie jest wciąż 6 milionów uchodźców palestyńskich. Podczas gdy 6 milionów Palestyńczyków żyje od 1948 i 1967 roku pod bezpośrednią okupacją syjonistyczną bez podstawowych praw, oraz na oblężonych i odizolowanych obszarach otoczonych żydowskimi osiedlami, murem, bazami wojskowymi i barierami.

Te 6 milionów Palestyńczyków żyje ciągle pod wpływem izraelskiego terroru, represji, zabójstw i codziennej agresji izraelskiej armii i stada ekstremistycznych syjonistów osadników.

Tekst Nidal Hamad

03 marzec 2022