A co z palestyńskim Auschwitz, dyrektorze? – Tekst: Nidala Hamada

(( Moralnym obowiązkim jest dyrektora muzum związanego z Holokaustem jest występowanie w obronie tych, którzy doświadczają go tu i teraz czyli Palestyńczyków.
Zdjęcia przedstawiają aresztowania palestyńskich dzieci przez izraelskie wojsko IDF i pochodzą z mediow raportujących sytuację w Palestynie.))
Jako Palestyńczyk i wolny człowiek, który wierzy w równość wszystkich ludzi i występuje przeciwko niesprawiedliwości, okupacji, rasizmowi, syjonizmowi, nazizmowi, faszyzmowi i brutalnej izraelskiej okupacji, mówię:
Uważam, że ta osoba “handluje” sprawa nigeryjskiego dziecka.
Dyrektor Muzem Auschwitz w Oswiecimiu, dr Piotr Cywinski robi to dla propogandy.
On nic nie zrobi dla palestyńskich dzieci, które żyją pod brutalną syjonistyczna okupacją.
Izraelczycy traktuja palestyńskie dzieci tak, jak kiedyś naziści traktowali żydowskie dzieci w Europie i w obozie koncentracyjnym Auschwitz.
Palestyńczycy i ich dzieci od 1948 roku do dnia dzisiejszego doświadczają Holocaustu.
Dziesiątki tysięcy palestyńskich dzieci trafiło do izraelskich więzień.
Setki palestyńskich dzieci nadal przebywa w izraelskich więzieniach. Izraelskie prawo zezwala na aresztowanie palestyńskich dzieci w wieku od pięciu lat!
Nigdy nie oczekuję, że syjonista podniesie głos przeciwko izraelskiemu terroryzmowi przeciwko palestyńskim dzieciom.
Warto przypominac, że w tej grupie znajdują się dziesiątki zdjęć i filmów dokumentujących zbrodnie izraelskich żołnierzy, popełnione na palestyńskich dzieciach na terenach okupowanej
Palestyna.
Nidal
koniec
HIPOKRYZJA W NOWEJ ODSŁONIE czyli czym się rożni nigeryjski chłopiec od palestyńskich dzieci.
Ostatnio świat obiegła informacja o skazaniu za bluźnierstwo na więzienie, chłopca z Nigerii , przez lokalny sąd szariacki. W związku z tym Dyrektor muzeum Auschwitz ogłosił, że jest gotowy pojść do więzienia zamiast skazanego chłopca.
W liście do prezydenta Nigerii napisał “Jako dyrektor miejsca pamięci dzieci, ktore były więzione i mordowane, nie mogę pozostać obojętny wobec tego wyroku uwłaczającego ludzkości”.
Przypominamy więc, że aby robić z siebie bohatera trzeba faktycznie samemu reprezentować nieposzlakowaną wyższość moralną. W związku z tym pragniemy przypomnieć panu dyrektorowi inne dzieci (nie jedno), na temat ktorych postanowił jednak “być obojętnym”…
– Szacuje się, że rocznie w Izraelu aresztuje się od 500 do 700 palestyńskich dzieci (w tym te poniżej 12 roku życia)
– Dzieci sądzone są jak dorośli i osadzane w więzieniach dla dorosłych często na kary po kilkanaście lat.
– W więzieniach są torturowane i nie mają zapewnionej podstawowej opieki jakiej potrzebuje dziecko.
– Wiele dzieci ginie celowo zastrzelone przez izraelskie wojsko jak ostatnio strzałem w głowę, inne przypadkowo. Wiele z nich jest także celowo postrzeliwane.
– Działania Izraela w stosunku do nieletnich Palestyńczykow są potępiane przez największe organizacje jak np. UNICEF i Narody Zjednoczone (plus wiele innych)
Tak więc moralnym obowiązkim dyrektora muzum związanego z Holokaustem jest występowanie w obronie tych, którzy doświadczają go tu i teraz czyli Palestyńczyków, a nie reagowanie na najbardziej medialne wydarzenie.
Zdjęcia przedstawiają aresztowania palestyńskich dzieci przez izraelskie wojsko IDF i pochodzą z mediow raportujących sytuację w Palestynie.