Polski - Słowiańskiالأرشيف

Amnesty International wzywa “Izrael” do uwolnienia Al-Sera

Amnesty International wzywa “Izrael” do uwolnienia porwanego palestyńskiego chirurga

Palestyńskie portale medialne w Gazie, w tym Palestyńskie Centrum Informacyjne, opublikowały ulotkę, w której Amnesty International wezwała syjonistyczne władze okupacyjne w okupowanej Palestynie do „natychmiastowego” uwolnienia palestyńskiego chirurga, doktora Khaleda Al-Sira, lekarza porwanego dwa miesiące temu przez izraelską armię okupacyjną ze szpitala Al-Nasser”, w Khan Yunis w południowej Strefie Gazy.
Organizacja praw człowieka wezwała także syjonistów do natychmiastowego ujawnienia miejsca pobytu wszystkich palestyńskich pracowników służby zdrowia, którzy zostali aresztowani w Gazie i zaginęli, oraz ich statusu prawnego.
Nalegała również, aby ich uwolniono, chyba że zostaną postawione im zarzuty popełnienia uznanych na arenie międzynarodowej przestępstw, oraz aby byli sądzeni zgodnie z procedurami zgodnymi z międzynarodowymi standardami sprawiedliwego procesu.
Jeśli chodzi o doktora Khaleda Al-Sira, został on aresztowany przez syjonistyczną armię okupacyjną 24 marca 2024 roku.
Według organizacji międzynarodowej od tego czasu był przetrzymywany w warunkach uznawanych za wymuszone zaginięcie.
W swoim oświadczeniu Amnesty International stwierdziła i wyjaśniła: „Po ponad dwóch miesiącach władze „izraelskie” w dalszym ciągu nie ujawniają jego losu ani miejsca pobytu. „Jeśli chodzi o strzępy informacji, które udało się uzyskać jego rodzinie, pochodziły one wyłącznie od jego kolegów i zwolnionych więźniów”.

Organizacja stwierdziła, że ​​do czasu uwolnienia dr Khaleda Al-Sira izraelskie władze muszą ujawnić jego rodzinie jego los, miejsce pobytu i powody jego przetrzymywania, oraz zapewnić mu dostęp do prawnika i opieki medycznej.

10-06-2024
Nidal Hamad